The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 jeszcze w 2020 roku?

Wczoraj serwis Loot Pots (a ja odkryłem to dzięki Nintendo Everything) dotarł do strony produktowej The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 jednego z dystrybutorów gier – WT&T. Informacje zawarte na niej sugerują jakoby premiera kolejnej części Zeldy miała mieć miejsce jeszcze w tym roku. Data premiery wskazuje na 31/12/2020 co jest standardowym zabiegiem, gdy nieznana jest jeszcze dokładna data, ale wiadomo, że ma mieć miejsce w danym roku.

Na stronie możemy przeczytać, że dostępna będzie wersja kolekcjonerska The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 w cenie 82,85 Euro, oraz standardowa za 69,99 Euro. I w zasadzie to tyle. Oczywiście strona sklepu jest już niedostępna. Warto zaznaczyć, że podobny przeciek mieliśmy w przypadku premiery Wiedźmina 3 na Switch’a. Wówczas w tym samym sklepie pojawiła się przedwcześnie karta produktu z grą z datą premiery na 31/12/2019 i faktycznie w 2019 Wiedźmin 3 pojawił się na Nintendo Switch.

Dzień wcześniej podobny przeciek mieliśmy w sklepie Amazon. Na jego stronach pojawiła się informacja o remake’u gry The Legend of Zelda: Skyward Sword pierwotnie wydanej na Nintendo Wii. Oczywiście strona nie jest już dostępna.

Czy realna jest premiera The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2?

Nie wiem, jak wyglądają prace na grą, nie mam kontaktu z żadnym z twórców a od czasu ujawnienia pierwszego teasera w 2019 roku Nintendo nie prezentowało nowych informacji. Ni mniej wydaje mi się, że prace na sequelem BotW są łatwiejsze niż tworzenie gry od nowa. Pytanie na ile dwójka będzie czerpała z pierwszej części a na ile będzie to oryginalny produkt. Zakładam, że sporo elementów grafiki czy kodu da się wykorzystać w BotW2 czyli development powinien być krótszy.

Dodatkowo wypuszczenie tak dużego tytułu jakim byłaby nowa Zelda to sprawnością coś czym Nintendo mogłoby zawalczyć z konsolami następnej generacji od Sony i Microsoftu podczas tegorocznych Świąt.

Z drugiej strony medalu mamy COVID wpływający na proces tworzenia gier oraz w przyszłym roku mamy 35 rocznicę gier z serii Zelda co wydaje się dobrym momentem na wydanie nowej części przygód Linka.

Tak czy inaczej z niecierpliwością czekam na The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2!

Dodaj komentarz