Listopad 2022 – Premiery gier na Nintendo Switch. Nowe Pokemony

Dla fanów Nintendo i konsoli Nintendo Switch listopad 2022 to przede wszystkim nowe części Pokemon ale czy oprócz tego znajdziemy coś ciekawego? Pokusiłem się zrobić krótką listę najciekawszych premier gier na Nintendo Switch w listopadzie 2022.

It Takes Two

Data premiery na Nintendo Switch: 04.11.2022

Wielokrotnie nagradzana przygodowo-zręcznościowa gra kooperacyjna dla dwóch graczy w listopadzie 2022 trafia również na Nintendo Switch. Pierwotnie została wydana w 2021 roku na innych konsolach. Oprócz wersji cyfrowej dostępne jest również wydanie pudełkowe. Gra ma posiadać polską wersję językową (napisy).

Wersja cyfrowa (179 zł) / Wersja pudełkowa na Allegro 149 zł.


SIFU

Data premiery na Nintendo Switch: 8.11

Gra typu beat ’em up i roguelike w klimatach kung fu. Na innych platformach zadebiutowała na początku 2022 roku gdzie została raczej pozytywnie przyjęta z ocenami na poziomie około 80%. Dostępna w wersji cyfrowej jak i pudełkowej. Pudełkowe wydanie ma także wersję kolekcjonerkską.

Wersja cyfrowa (160 zł) / Wersja pudełkowa na Allegro 226 zł. Kolekcjonerka to już 680 zł!


Sonic Frontiers

Premiera na Nintendo Switch (i inne platformy): 8.11.2022

Sonic powraca w nowej grze platformowej 3D z tym, że teraz doświadczenie ma być odrobinę inne. Dostaniemy bardziej otwarty świat, który w pierwszej chwili może trochę kojarzyć się z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W późniejszych zwiastunach możemy jednak zaobserwować bardziej „sonic’owe” klimaty. Czy Sonic Frontiers okaże się godnym tytułem na miarę tej kultowej postaci? Dowiem się na początku listopada. W sprzedaży dostępna jest również wersja pudełkowa. Gra ma posiadać polskie napisy.

Wersja cyfrowa (259 zł) / Wersja pudełkowa na Allegro 215 zł


Tactics Ogre Reborn

Premiera na Nintendo Switch (i inne platformy): 11.11.2022

Remaster kultowej strategii turowej z SNES trafi na Nintendo Switch w listopadzie. Wersja „reborn” oprócz odświeżonej oprawy graficznej otrzyma również kilka zmiana zmian gameplayowych uwspółcześniających rozgrywkę. Co powinno cieszyć to gra otrzyma również wydanie pudełkowe.

Wersja cyfrowa (219 zł) / Wersja pudełkowa na Allegro 219 zł


Atari 50: The Anniversary Celebration

Premiera na Nintendo Switch (i inne platformy): 11.11.2022

Nigdy nie miałem żadnego komputera Atari, trochę grałem kiedyś grałem trochę u kumpla. „Trochę” to dobre słowo bo więcej się czekało na wgranie gry z kasety. 🙂 Wiem jednak, że komputery od Atari były strasznie popularne w Polsce, dlatego sądzę, że składanka ponad 100 gier z tych komputerów może być nie lada gratką dla wielu. Kompilacja gier trafi również do sklepów w pudełkowym wydaniu.

Wersja pudełkowa na Allegro 165 zł


Resident Evil 2 i 3 Cloud

Premiera na Nintendo Switch: 11.11.2022 (RE 2) oraz 18.11 (RE 3)

Remake kultowych części Resident Evil. Obie gry będą dostępne dzięki technologi „grania w chmurze” czyli aby w nie grać będziemy potrzebować dobre połączenie z internetem.

Gra tylko w wersji cyfrowej.


Pokemon Scarlet / Pokemon Violet

Premiera na Nintendo Switch: 18.11.2022

Niewątpliwie jest to największa premiera na Nintendo Switch listopada 2022 roku. Kolejna „duża” odsłona Pokemonów trafia na flagową konsolę Nintendo. Jest to gra w którą z pewnością zagram dlatego też nie do końca śledziłem szczegółów na jej temat. Wiem, że wprowadzono w niej nowe Pokemony i kilka nowych mechanik. Słyszałem, że pierwsze wrażenia są pozytywne (niektórzy dziennikarze już widzieli część gry).

Oczywiście gry będą posiadały wydania pudełkowe. Jest też wersja Dual Pack zawierająca obie wersję gier i steelbook. Do niektórych preorderów dokładane są figurki.

Wersja cyfrowa (250 zł) / Wersja pudełkowa na Allegro 229 zł. Wersja DualPack ze steelbook w tej chwili najtaniej udało mi się znaleźć za 699 zł na Allegro. MediaExpert oferuję również DualPack i to w dobrej cenie bo 480 zł ale nie wiem czy dodają do niego steelbook.


Death’s Door

Premiera na Nintendo Switch (wersja pudełkowa): 4.11.2022

To może nie do końca jest premiera bo Death’S Door już od jakiegoś czasu można ograć na Nintendo Switch. Jednak na początku listopada 2022 roku trafi ona w szerokiej pudełkowej dystrybucji. Również w wersji kolekcjonerskiej o której pisałem tutaj.

Dodaj komentarz