Okinawa Rush – premiera na Nintendo Switch, demo i wydanie pudełkowe

Okinawa Rush odkryłem dość dawno temu przez Twittera (nie pamiętam w tej chwili kto wrzucił retweeta). Od razu co przykuło moją uwagę to retro pixel artowy styl grafiki. Nie musze chyba wam mówić, że jak coś jest w stylu retro to ma u mnie +200 punktów do zainteresowania. 🙂

Dobra ale czym jest Okinawa Rush? To platformowa bijatyka z elementami RPG czerpiąca pełnymi garściami z gier automatowych. Tak wynika z opisu, zajawek wideo oraz strony Kickstarterowej bo przez nią częściowo została sfinansowana produkcja.

Szczerze to nie śledziłem za bardzo procesu twórczego i nie oglądałem więcej materiałów. Gra mnie „kupiła” od pierwszego wejrzenia i w przypadku takich gier po prostu nie chce sobie psuć zabawy oglądając materiały o niej przed zagraniem w nią. 🙂 Dlatego sporym zaskoczeniem ostatnio było odkrycie przeze mnie daty premiery. Mianowicie gra ma swoja premierę już dziś czyli 21.10.2021! Ale tylko na PC. Posiadacze Nintendo Switch na szczęście nie będą musieli długo czekać. Na Nintendo Switch Okinawa Rush pojawi się za tydzień czyli 28.10.2021.

Gra ma już swoją stronę w Nintendo eShop, więc można ją dodać do listy życzeń aby być poinformowanym o jej dostępności. Cena to niespełna 80 zł. W tak zwanym między czasie można pobrać też darmowe demo.

Dostępna jest też wersja pudełkowa wydana przez PixelHeart i można ją kupić w ich oficjalnym sklepie. Mamy tam do wyboru trzy edycje. Standardową, Limitowaną, oraz Black Mantis Edition. Tą pierwszą można również dostać bez problemu w Polsce. Sklep Ultima oferują ją w cenie 170 zł a dostawa przewidziana jest tydzień po oficjalnej premierze czyli po 5 listopada.

Zawartość edycji limitowanej Okinawa Rush

Edycja Limitowana Okinawa Rush zawiera oczywiście standardowe pudełko z grą plus Futurepak czyli coś w rodzaju steelbooka a w jego środku na okładce wydrukowane są losowe grafiki. Wszystko to zostało zapakowane w dodatkowe pudełko. Cena to 45 EURO + 7 EURO za przesyłkę do Polski.

Okinawa Rush Edycja Limitowana

Okinawa Rush Black Mantis Edition

Black Mantis Edition to najbardziej wypasiony zestaw Okinawa Rush. Kosztuję 99 EURO (+ 7 EURO wysyłki) a zawiera oprócz gry i FuturePaka jeszcze 3 plastikowe karty z opisem ruchów, USB w formie breloczka zawierające ścieżkę dźwiękową, 5 kryształków energii oraz 4 artworki.

Okinawa Rush Black Mantis Edition

Pierwsze nagrody

Na początku października w Warszawie odbyła się kolejna edycja festiwalu gier – Pixel Heaven. Podczas festiwalu przyznawano również nagrody Pixel Awards Europe 2021 dla gier w kilku kategoriach. Okinawa Rush zdobyła nagrodę w kategorii Retro Roots!

https://twitter.com/NoGravity_Games/status/1446903191161933826?s=20

Dodaj komentarz