8BitDo SN30 Pro+ nowy gamepad do Nintendo Switch.

Firma 8BitDo zapowiedziała nowy gamepad dedykowany dla Nintendo Switch. Model oznaczony jest jako 8BitDo SN30 Pro+ a co go wyróżnia od standardowych gamepadów do Switcha to szeroki wachlarz dostosowania konfiguracji pod własne upodobania.

8BitDo zajmuje się głównie produkcją padów i różnego rodzaju przejściówek, głównie do konsol retro albo w stylistyce retro. Możecie ją też kojarzyć z tego wpisu, gdzie opisuje, jak podłączyć pada DualShock 4 do PS4 do Nintendo Switch.

8BitDo SN30 Pro+ Czarny
8BitDo SN30 Pro+ Szary

Na pierwszy rzut oka SN30 Pro+ swoją stylistyką przypomina pierwszego DualShocka dla PS1. Zwłaszcza w szarej kolorystyce. Jednak został stworzony z myślą o Nintendo Switch, tak zakładam, bo obecnie kompatybilny jest jedynie z tą konsolą. Mam na myśli same konsole, bo posiada on również wsparcie dla komputerów PC (Windows) i Mac oraz Androida i RaspberryPi. 

Możliwości 8BitDo SN30 Pro+.

Gamepad 8BitDo SN30 Pro+ posiada możliwość mapowania wszystkich przycisków według własnego upodobania (oprócz start i select). Dołączone oprogramowanie daje nam możliwość pełnej dowolności w tej kwestii. Można dostosować czułość analogów przez co możemy używać ich precyzyjniej. To samo dotyczy się triggerów. Możemy ustalić, kiedy i w jakich zakresach mają działać. Konfigurowalne jest również wibracja.

Najciekawsze jest jednak funkcja “macro” gdzie możesz zdefiniować pod jednym przyciskiem ciąg combosów. Na pewno przydatne w bijatykach.

Pada można już zamówić w preorderze na Amazon (darmowa dostawa z Niemczech) w cenie 50 Euro. Premiera 7 sierpnia. 27 września (data ze strony Amazona.

Można też go sprowadzić przez AliExpress albo sprawdzić cenę w polskich sklepach za pomocna Ceneo.

Dodaj komentarz