TOP 5 – Niezbędne akcesoria dla Nintendo Switch.

Kupując (lub zamierzając kupić) Nintendo Switch z pewnością będziesz się zastanawiać czy coś jeszcze potrzebujesz do niej dokupić aby w pełni cieszyć się nową konsolą. Nie mam teraz na myśli gier, bo naturalnie kupuje się je osobno, ale akcesoria do samej konsoli.

W pudełku z konsolą znajdziemy wszystko czego potrzebujemy do gry. W zestawie oprócz samej konsoli znajdziemy ładowarkę, dwa JoyCony (pady), 2 nakładki na JoyCony aby łatwiej się grało nimi gdy są odłączone od konsoli, stację dokującą, stacje łączącą dwa JoyCony w jeden pad oraz kabel HDMI. Wersja Nintendo Switch LITE posiada w zestawie tylko konsole i ładowarkę ale to jest spowodowane jej inną charakterystyką (więcej o niej tutaj).

Czyli na pierwszy rzut oka mamy wszystko czego potrzebujemy. I faktycznie tak jest. Nic więcej nie potrzebujesz kupować. Oprócz gier rzecz jasna. Jednak warto pomyśleć o paru akcesoria aby zadbać o ochronę swojej konsoli czy poprawieniu komfortu grania. Poniższa listą przedstawia akcesoria, która powinieneś dokupić do swojej konsoli Nintendo Switch jeśli zależy ci na powyższych dwóch rzeczach.

Etui.

Nintendo Switch to konsola hybrydowa, Czyli można grać w nią na TV jak i zabrać ze sobą w podróż. Jeśli zamierzasz grać na konsoli poza domem to nie wyobrażam sobie abyś nosił ją w czymś innym niż dedykowane etui. Na rynku w tej chwili mamy ogromny wybór w tej kwestii. Mamy oficjalne produktu Nintendo, mamy różne wersje kolorystyczne czy to z motywem z gier. Mamy też wiele nieoficjalny produktów, które też są dobrej jakości. Który wybrać? Ja osobiście używam takiego. Był w miarę tani a jest solidny, twardy, czyli odporny na mocniejsze naciski, lekki i posiada dodatkowe przegródki na kartridże z grami oraz na dodatkowe akcesoria jak JoyCony.

Akcesoria - Etui

Przy zakupie zwróć uwagę czy etui jest dedykowane dla zwykłego Switcha czy wersji Lite. Różnią się one wymiarami.

Szkło, folia ochronna na ekran.

Tak jak w przypadku etui, folia ochronna jest pozycją obowiązkową jak chcemy zabierać konsole ze sobą. Uchroni to naszą konsolę od rys, a one nawet powstają podczas wkładania i wyjmowania konsoli ze stacji dokującej. Nie są one drogie. Ja swoją dostałam w zestawie z etui. Należy pamiętać, że z pewnością co jakiś czas będziesz musiał je wymieniać bo się porysuje i nie będzie wyglądało estetycznie. Wyższy poziom zabezpieczenia daje szkło ochronne ale też jest trochę droższe. Nie chroni on jedynie przed zarysowaniami ale również przed stłuczeniem.

Karta pamięci.

Karta pamięci - Switch

Nie jest to rzecz obowiązkowa ale z biegiem czasu taką się stanie. Nintendo Switch mam 32GB pamięci na dysku. Z tego dostępna dla użytkownika jest zaledwie 25GB. Wiele znakomitych gier dostępnych jest tylko w dystrybucji cyfrowej przez Nintendo eShop, z biegiem czasu pamięć urządzenia się wyczerpie a ty będziesz musiał dokupić kartę pamięci. Również jeśli chcesz zapisywać wideo z gier (które to wspierają) to musisz mieć włożoną do konsoli kartę pamięci. Ok ale jaką wybrać? Nintendo Switch używa popularnych kart Micro SD.

W tym wpisie możesz przeczytać na co dokładnie zwrócić uwagę podczas wyboru karty pamięci do Nintendo Switch.

Gamepad.

Nie jest to może obowiązkowy zakup dla każdego posiadacza Switcha ale z pewnością wart rozważenia. W zestawie z Nintendo Switch mamy małą złączke która pozwala stworzyć z dwóch JoyConów gamepad aby móc grać nim na TV. Gra się nawet komfortowo jednak nie tak jak na klasycznym gamepadzie. Zwłaszcza gdy często przełączać konsole z trybu mobilnego do TV. Dla mnie odłączanie i podłączanie JoyConów jest, nazwijmy to – upierdliwe. Oto lista gamepadów godnych polecenia. Przynajmniej ja rozważam zakup jednego z nich. Oba są bezprzewodowe ale w sklepach są również dostępne pady podłączane „po kablu”.

Pamiętaj, że do wersji Nintendo Switch Lite nie podłączysz przewodowego gamepada.

Akcesoria - 8BitDo SN30 Pro+

Jeśli jesteś posiadaczem PS4 lub Xbox One warto też przemyśleć zakup takiej przejściówki. Dzięki niej podłączysz Dualshock 4 oraz pada od Xbox One (tego nowszego z bluetooth) do Nintendo. Sam z niej korzystam i polecam. Kompatybilność z padem od Xboxa wymaga aktualizacji softu.

Dodatkowe JoyCony

Też jest to opcjonalny zakup ale niezbędny gdy chcemy urządzać większe imprezy przy konsoli na przykład grając w Mario Party czy Mario Kart. Niestety są one drogie bo kosztują ponad 250 zł. Przy posiadaniu drugiego zestawy JoyConow będziesz mógł zagrać w gry do 4 osób. Maksymalnie do Nintendo Switch możesz podłączyć 4 pary JoyConów czyli możesz grać nawet w 8 osób.

JoyCon - akcesoria do Nintendo

To chyba tyle jeśli chodzi o akcesoria, które należy rozważyć w pierwszej kolejności. Oczywiście na rynku jest mnóstwo wszelkiego rodzaju innych akcesoriów typu: podstawki, stacje dokujące, nakładki na JoyCony, naklejki, ładowarki itp. ale to temat na kiedy indziej. Nie są one aż tak przydatne jak te które wymieniłem powyżej i bez problemu ich zakup można odłożyć na później.

Dodaj komentarz