Serial dokumentalny o Nintendo – Playing With Power: The Nintendo Story

Nadchodzi nie lada gratka dla fanów Nintendo, ale nie tylko. Myślę, że każdy kto interesuje się grami i ich historią będzie zainteresowany obejrzeniem serialu o Nintendo. 1 marca na platformę streamingową Crackle trafi serial dokumentalny Playing With Power: The Nintendo Story opowiadający historię firmy od jej początków, czyli sprzedaży kart do gry hanafuda a skończywszy na Nintendo Switch

Reżyserem serialu jest Jeremy Snead, który w swoim dorobku ma już jeden serial o grach: Unlocked: The World of Games, Revealed (producent i reżyser 2 odcinków) oraz film Video Games: The Movie na realizacje którego zebrał fundusze przez Kickstartera. Nie oglądałem, żadnego z nich. Sądząc jednak po ocenach tego serialu na IMBD – 8,3 oraz dużej ilości łapek do góry pod filmem na YouTube, można śmiało zakładać, że są to całkiem w porządku produkcje. A no właśnie, bo Video Games: The Movie można bez problemu obejrzeć za darmo na YouTube.

Dobrze, ale wracając do tematu serialu o Nintendo. W Playing With Power: The Nintendo Story znajdziemy wywiady z wieloma znanymi i zasłużonymi osobowościami branży gier, związanymi z Nintendo, ale nie tylko. Znajdziemy rozmowy z współzałożycielem Nintendo Of America Ron’em Judy, byłym prezesem NOA Reggie Fils-Aimé czy współzałożycielem Atari Nolan’em Bushnell i byłym prezesem Sega of America Tom’em Kalinske. Narratorem i współproducentem jest aktor Sean Astin, którego pewnie większości z nas najbardziej kojarzy z roli Sam’a we Władcy Pierścieni.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun. Mam nadzieję, że faktycznie będziemy mogli obejrzeć dokument o całej historii Nintendo i że nie będzie to jedynie pięcioodcinkowa reklama Nintendo.

Teraz mam złą informację. Serial jest określony jako Crackle Original Series, czyli produkcje stworzoną specjalnie dla tej platformy VOD. Dostępna jest tylko w Ameryce. Możliwe, że za jakiś czas prawa do dystrybucji w innych krajach kupi jakiś globalny gracz (np. Netflix) jednak na razie nie ma takiej informacji.

A teraz dobra informacja. Aby obejrzeć Playing With Power: The Nintendo Story na Crackle wystarczy posiadać VPN z serwerem w USA. Nie potrzeba, żadnych rejestracji czy podawania numeru karty kredytowej. Serwis Crackle dostępny jest za darmo (z reklamami). Sprawdzałem dziś łączenie przez ProtonVPN na moim telefonie. Działa! ProtonVPN jest darmowy. Oczywiście w ograniczonym zakresie. Jednak tak jak pisałem, posiada darmowy serwer w USA i można streamować wideo z Crackle.

1 komentarz do “Serial dokumentalny o Nintendo – Playing With Power: The Nintendo Story”

Dodaj komentarz