Preorder GTA The Trilogy Definitive Edition Nintendo Switch

O tym, że wkrótce otrzymamy remaster pierwszych trzech części Grand Theft Auto w 3D mówiono od jakiegoś czasu. Parę tygodni temu te plotki zostały oficjalnie potwierdzone przez Rock Star. Kolekcja gier GTA The Trilogy Definitive Edition została zapowiedziana na wszystkie aktualnie dostępne konsole. Czyli PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W zestawie znajdziemy GTA 3, GTA Vice City oraz GTA San Andreas.

Dziś dowiedzieliśmy się kiedy nastąpi premiera GTA Definitive Edition, pokazano zwiastun, uruchomiono cyfrowe preordery oraz poinformowano o wprowadzeniu do sprzedaży również gier w pudełkowym wydaniu.

Zwiastun GTA The Trilogy Definitive Edition

Powyższy zwiastun prezentuje różnice jakie zobaczymy w nowej odsłonię klasycznych już części GTA a ich oryginalnymi wersjami. Niestety wideo pochodzi z konsol nowej generacji czyli PS5 i Xbox Series X/S, ale nie sądzę aby wersja na Nintendo Switch była znacząco inna. Nie mamy tutaj jakiś wielkich wodotrysków, z którymi przenośna konsolka Nintendo by sobie nie poradziła (chyba).

Premiera w wersji cyfrowej GTA Definitive Edition została zapowiedziana na 11 listopada 2021 roku. Preordery na wersje cyfrową można już składać w Nintendo eShop. Cena to 250 zł. Jeśli nie jesteś fanem cyfrowych gier warto poczekać do 7 grudnia bo właśnie wtedy GTA Definitive Edition trafi do sklepów na fizycznych nośnikach. Obecnie nie widzę preorderów na pudełkowe wydanie jeszcze w żadnym polski sklepie, jak tylko się pojawią dam znać.

Aktualizacja 27.10

Pojawiły się już wersje pudełkowe w polskich sklepach:

Ultima.pl – cena 250 zł

Allegro (game infinity) – cena 234 zł

Dobra ale czym różnią się gry w GTA Definitive Edition od oryginałów? Oczywiście poprawiono grafikę, podpito rozdzielczości i dodano wiele nowych graficznych bajerów. Zresztą jak to wyglada można zobaczyć na zwiastunie. Usprawniono też inne rzeczy. Głównie związane z celowaniem i obsługą UI (wybór broni czy stacji radiowych). Nintendo Switch dostanie również możliwość celowania żyroskopami oraz obsługę ekranu dotykowego. Czy to wystarczająco wiele aby kupować 20 letnie gry za 250 zł? Możliwe, jednak ja chyba skuszę się na wersję pudełkową. Liczę, że jednak będzie bliżej 200 zł i może posiadać będzie jakieś fajne wersję kolekcjonerskie.

Warto dodać, że GTA San Andreas Definitive Edition trafi od razu do pierwszego dnia do Xbox Game Pass a GTA 3 Definitive Edition 7 grudnia pojawi się w usłudze PlayStation Now (nie dostępnej w Polsce).

Dodaj komentarz