Polskie reklamy Mario Party Superstars, Pokemon i inne

Widać, że dystrybutor Nintendo w Polsce, czyli firma ConQuest z Czech, szykuję się do okresu świątecznego. Przygotowała bowiem kilka częściowo zlokalizowanych reklam gier. Zakładam, że niedługo zobaczymy jakąś większą kampanie marketingową. Właściwie to chyba już wystartowała (przynajmniej na YouTube) bo w kilka godzin dwa filmiki mają ponad 50 000 odtworzeń co jest znacząco ponad średnią kanału.

Cieszy taka aktywność. Dzięki takim ruchom jest szansa na popularyzację gier Nintendo w Polsce jednak niektóre reklamy wyglądają słabo i widać, że robione były po kosztach.

Mam na myśli reklamy Mario Party Superstars gdzie podłożono dubbing pod głosy aktorów. Brzmi to strasznie, bo nie wykazano się trudem dopasowania chociaż częściowo dialogów do ruchu ust aktorów. Głosy są znacznie głośniejsze niż muzyka w tle i całość prezentuje się strasznie sztucznie.

Na plus zasługuje fakt, że jedna była (tak zakładam) robiona specjalnie na naszą część rynku bo na pierwszy, ujęciu widzimy swojską Skodę Octavię. 🙂

Reklamy Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl wyglądają lepiej a to ze względu na to, że użyto w nich jedynie głosu lektora.

A w jednej z reklam Metroid Dread lektorem jest znany i lubiany YouTuber Pan Kubaka

Dodaj komentarz