Nowa konsola Xbox One S All Digital

Tak, uległem “magii” wyprzedaży Black Friday i kupiłem kolejną konsole. Nie jest to nowy Switch, ale jedyna konsola obecnej generacji, której jeszcze nie posiadałem, czyli Xbox One. Tydzień temu na niemieckim Amazonie była promocja, podczas której można było kupić Xbox One S All Digital z dyskiem 1TB za 99 euro. Czyli około 450 zł! Oferta zacna, zwłaszcza że w większości sklepów w Polsce był on wówczas sprzedawany po 699 zł. Co prawda w weekend znalazłem w Auchan go w trochę lepszej cenie 559 zł, ale to i tak jest 100 zł więcej niż zapłaciłem. Aktualne ceny możesz sprawdzić na Ceneo.

Dobrze, ale po co mi kolejna konsola? Właściwie to już w tej chwili mam mało czasu na gry, chociaż jest coraz lepiej pod tym względem. Mam też sporą listę gier na Nintendo Switch do ogrania. Między innymi Luigi’s Mansion 3. Jednak od jakiś 2 miesięcy coraz bardziej korciło mnie kupno nowego Xboxa.

Xbox Game Pass

Spowodowane było to hasłem “Xbox Game Pass” i kilkoma grami, które z wielką chęcią bym ograł. Co to jest Xbox Game Pass? To abonament na gry, coś w stylu Netflixa do gier. Płacimy miesięcznie określoną kwotę (40 zł wersja konsolowa) i mam dostęp do dziesiątek gier. Nie tylko już leciwych tytułów, ale też nowości i premierowe gry wydane przez Microsoft. W tej chwili najbardziej interesują mnie Gears of War 5, Outer Worlds (wiem, że będzie też na Switch, ale tutaj mam to “w cenie”) no i oczywiście Halo 5 i całą seria wcześniejszych gier Halo.

Xbox Game Pass cena

Dodatkowo abonament w Xbox Game Pass Ultimate, najwyższy pakiet, gdzie mamy dostęp do gier na konsole i PC oraz w cenie abonament do gier online – Xbox Gold, w tej chwili do kupienia jest w cenie śmiesznych 4 zł za trzy miesiące!

Hardware

O Xbox One S All Digital musicie wiedzieć dwie rzeczy. Jest to Xbox One S, czyli odświeżony model konsoli z 2013 roku, który jest o 40% mniejszy od pierwowzoru. Również ma odrobinę inny design z charakterystycznymi białymi obudowami, nie posiada wyjścia do Kinect (możliwość podczepienia przejściówki USB) oraz posiada zintegrowany zasilacz. Wcześniej używano zewnętrznego zasilacza, który zajmował sporo dodatkowego miejsca. 

Xbox One S All Digital Obudowa

Drugi człon nazwy – All Digital oznacza brak wbudowanego w konsoli napędu optycznego blu ray. Czyli kupując tą wersję konsoli będziesz mógł odpalać gry jedynie zakupione w wersji cyfrowej w sklepie Microsoftu. Nie odpalisz gier pudełkowych, sprzedawanych na płytach, nie wymienisz się z kumplami grami, nie sprzedaż gier po ich przejściu. Nie obejrzysz też filmów na płytach blu ray. Dlatego cena Xbox One S All Digital jest taka atrakcyjna. Nie dość, że obniża się koszt konsoli poprzez pozbycie się jednego sprzętowego komponentu to również Microsoft może liczyć na większe zyski z sprzedaży gier cyfrowych.

Pierwsze wrażenia z Xbox One S All Digital.

Konsola już trafiła do mnie, co prawda trwało to trochę czasu, ale udało się. Poniżej kilka moich pierwszych wrażeń na temat konsoli po 3 dniach obcowania z nią.

 1. Ładna jest. 
 2. Trochę większa niż PS4 Slim
 3. Sporo głośniej pracuje niż PS4 a do Nintendo Switch nawet nie ma porównania.
 4. Konfiguracja i aktualizacja trwają jakieś 30 min. Nintendo włączasz i grasz. 
 5. Kiedyś wydawało mi się, że menu konsoli PS4 jest mało intuicyjne. Otóż Xbox je pobił znacząco!
 6. Xbox Game Pass to rewelacyjna sprawa!
 7. Gears of War 5 naprawdę dają radę.
 8. Wydajność konsoli Xbox One S jest w porządku, GoW 5 działa stabilnie bez przycinek.
 9. Co prawda mam wrażenie, że czasami interface konsoli nie daje rady i czasami “chrobotnie”.
 10. Chyba trochę się zachłysnąłem Game Pass, bo w tej chwili pozostało mi już tylko 300 GB wolnego miejsca na dysku.
 11. Xbox One S All Digital w wersji z dyskiem 1 TB posiada około 750 GB dla użytkownika na gry.
 12. Gry średnio zajmują 30-50 GB.
 13. W 2019 roku nadal pady do Xboxa zasilane są bateriami. 🙁
 14. Pad od Xbox 360 jakoś bardziej mi leży.
 15. Cena jakoś – wyżej się nie da!

Dla kogo jest Xbox One S All Digital?

Ja bym go rekomendował tylko osobom, które chce nadrobić w kilka miesięcy zaległości w dużych ekskluzywnych grach od Microsoftu na Xboxa. Czyli seria Halo, Gears of War, Forza Horizon. I koniecznie muszą posiadać szybki, nielimitowany internet. Gry zajmują kilkadziesiąt giga i pobieranie ich poprzez internet mobilny raczej odpada. Szybko wyczerpie limit na transfer. Jeśli jesteś takim „kimś” i znajdziesz go w cenie poniżej 600 zł, to myśle, że nie ma się co zastanawiać.

Xbox One S All Digital Pudełko

Microsoft do zestawy z Xbox’em One S All Digital dokłada dwie gry Minecraft i Sea of thieves oraz dodatki do Fortine (lub Forza), więc firma celuje też w młodszych graczy. Swoją drogą to chyba najtańsza opcja aby zagrać komfortowo w Minecraft i Fortnite na dużym ekranie.

Sprawdź najniższe ceny Xbox One S All Digital na Ceneo.

2 komentarze do “Nowa konsola Xbox One S All Digital”

Dodaj komentarz