Wyniki sprzedaży Nintendo Switch OLED

Nintendo co kwartał prezentuję wyniki finansowe dla swoich inwestorów. Oprócz danych finansowych znajdziemy tam również dane o ilości sprzedanych konsol oraz poszczególnych gier wydawanych przez Nintendo. Raport obejmujący ostatni kwartał 2021 roku właśnie się ukazał i jest on o tyle ciekawy, że znajdują się w nim pierwsze wyniki sprzedaży Nintendo Switch OLED, która trafiła na rynek w październiku.

Nintendo Switch OLED nie jest to zupełnie nowa konsola, jest to bardziej ulepszenie oryginalnego modelu Switch’a. Dokładne porównanie wszystkich modeli konsoli zrobiłem jakiś czas temu. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia.

Wracając do tematu sprzedaży Nintendo Switch OLED. Konsola trafiła do sprzedaży 8 października 2021 roku i od samego początku były problemy z jej dostępnością. Właściwie obecnie też trudno ją dostać a przynajmniej nie w cenie jaka była podczas premiery. 

Pomimo braków magazynowych konsola sprzedaje się rewelacyjnie! Nintendo Switch OLED przez niespełna 3 miesiące 2021 roku trafiło do 3,99 miliona graczy! Dla porównania dodam, że standardowe Nintendo Switch w tym samym okresie sprzedało się 5,34 milionów sztuk a wersję Lite kupiło 1,35 miliona osób.

Wyniki sprzedaży Nintendo Switch OLED
Wyniki sprzedaży Nintendo

Sprzedaż wszystkich konsol Nintendo Switch przekroczyła już barierę 100 milionów. Dokładnie jest to 103,54 miliona sztuk. Tym samym wyprzedziła Nintendo Wii w ilości sprzedanych egzemplarzy. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze kilka kwartałów i Nintendo Switch prześcignie pod tym względem również PS4 (116,6 mil) oraz Game Boy (118,69 milionów Classic + Color). Nintendo DS i PS2 będą ciężkie do wyprzedzenia bo to są już wartości ponad 150 milionowe.

Nintendo Switch ilość sprzedanych konsol
Ilość sprzedanych konsol Nintendo Switch

Dodaj komentarz