Wszystkie gry The Legend of Zelda na Nintendo Switch

The Legend of Zelda to seria gier która swój początek miała w 1986 roku w Japonii. Właśnie wtedy odbyła się premiera gry o tym samym tytule, gdzie główny bohater – Link, musiał uratować księżniczkę Zeldę. Łatwo można obliczyć, że seria ma już ponad 35 lat, czyli jest starsza niż większość obecnych graczy (w tym ja).

Pierwsza gra The Legend of Zelda pojawiła się na konsoli Nintendo Entertainment System, ale od tego czasu na każdej nowej platformie można było zagrać w jakieś przygody Linka. Nie licząc spin-off’ów, portów czy remasterów do tej pory ukazało się 19 gier z tej serii (chociaż sequel oryginału ukazało się pod dość dziwna nazwą Zelda II: The Adventure of Link). Aby zagrać we wszystkie te gry musisz posiadać co najmniej kilka konsol. Postanowiłem sprawdzić w ile z nich możemy zagrać na Nintendo Switch. Do listy gier z Nintendo Switch dorzucę również kilka spin-off’ów które ukazały się na tą konsolę.

Wszystkie gry z serii The Legend of Zelda na Nintendo Switch

Klasyczne części The Legend of Zelda z NES i SNES możemy ograć właściwie “za darmo” bo są one częścią abonamentu Nintendo Switch Online. Podstawowa wersją nie kosztuję wiele i możemy ją przetestować najpierw za darmo przez 7 dni. Znajdziemy tam 3 gry:

 • The Legend of Zelda (NES)
 • Zelda II: Adventure of Link (NES)
 • The Legend of Zelda: A Link to the Past (SNES)

W październiku 2021 wprowadzono dodatek do Nintendo Switch Online nazwanego Expansion Pass w którym dodano mi. niektóre gry z Nintendo 64 a w niej znajdziemy pierwsze w historii gry z serii The Legend of Zelda w 3D:

 • The Legend of Zelda: Ocarina Of Time
 • The Legend of Zelda: Majora’s Mask (zapowiedziana, ale jeszcze nie ma jej w tej usłudze, nie podano jeszcze daty premiery)

Na Nintendo Switch znajdziemy też kilka remasterów czy portów z poprzednich konsol Nintendo:

 • The Legend of Zelda: Link’s Awakening Deluxe – jest to właściwie remake klasycznej gry z GameBoya. Zaprezentowano totalnie nową szatę graficzną w 3D oraz zastosowano kilka ulepszeń mechanik gry dzięki czemu jest ona bardziej nowoczesna. Historia i zagadki są właściwie identyczne jak w oryginale.
 • The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – port hitu z Wii. Poprawiono rozdzielczość oraz dostosowano do nowych ekranów 16:9. Wprowadzono też sterowanie kontrolerami a nie tylko ruchowe jak to było w oryginale.
 • Hyrule Warriors: Definitive Edition – port gry z Wii U. Nie jest to gra z głównej serii The Legend of Zelda tylko spin-off polegający na przeniesieniu rozgrywki znanej z serii gier Dynasty Warriors. Czyli powstała gra z gatunku musou w świecie Zeldy.

Gry stworzone z myślą o Nintendo Switch:

 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild – gra również wyszła na Wii U ale jednoznacznie kojarzona jest z Nintendo Switch. To właśnie przez premierę nowej konsoli została ona opóźniona i ulepszoną pod nową platformę. Była tytułem startowym nowej konsoli i z pewnością przyczyniła się do dobrej sprzedaży tej platformy.
 • Crypt of the Necrodancer: Cadence of Hyrule – spin-off serii. Oparta o mechaniki znane z gry indie Crypt of the Necrodancer, które polegają na poruszaniu się i atakowaniu w rytm muzyki. Jest to roguelike.
 • Hyrule Warriors: Age of Calamity – Kolejna gra z gatunku musou. Nie wiem, czy określić to jako spin-off, bo to nie jest gra z serii The Legend of Zelda, ale przedstawiona historia opisuje wydarzenia sprzed tych z Breath of the Wild i stylistycznie wygląda tak samo.
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – jest to nazwa robocza, bo oficjalny tytuł jeszcze nie jest znany. Ma opisywać wydarzenia, bo BotW a jego premiera dopiero została zapowiedziana na 2022 rok.

Jakie jeszcze konsole potrzebujesz, aby zagrać we wszystkie gry z serii The Legend of Zelda? Tego możesz się dowiedzieć w moim wpisie na ten temat.

Dodaj komentarz