Wrażenia z gry w Mario Kart 8 Deluxe.

https://youtu.be/BSX4i9xWi64

O co chodzi?

Mario Kart 8 Deluxe to gra wyścigowa z postaciami ze świata Nintendo. Gra wyścigowa ale nie w takiej formie jak choćby Forza Motorsport czy Gran Turismo. Mario Kart 8 Deluxe to wyścigi gokartów gdzie bardziej liczy się przeszkadzanie przeciwnikowi w dotarciu do mety niż walka o ułamki sekund na zakrętach. Robi się to przez zdobywanie szeregu dopalaczy czy “przeszkadzajek” takich jak fireballe, muszle żółwi (znanych z innych gier o Mario) czy banany na których można wpaść w poślizg. Wszystko to w stylistyce świata Mario i innych gier Nintendo.

Mario Kart 8 Deluxe

Dla kogo?

Według mnie dla wszystkich. Podstawowe zasady gry są banalne i myślę, że każdy jest w stanie załapać podstawy i świetnie się bawić. Właśnie dlatego Mario Kart 8 Deluxe to też rewelacyjna gra imprezowa. Wspólne granie, nawet w 4 osoby na jednym telewizorze , dostarcza wiele emocji!

Informacja dla rodziców.

Jako, że jestem rodzicem dwójki dzieci (co prawda są jeszcze za małe aby grać) i stwierdziłem, że w polskim internecie brakuje informacji, które pomogą “niegrającym” rodzicom zorientować się w co chcą zagrać ich dzieciaki. W swoich opiniach o grach dodaje kilka akapitów z informacjami dla rodziców. Od razu zaznaczam, że nie mam kompetencji do stwierdzenia co jest dobre dla dzieci, a co nie. Poniższe opinie powstały w wyniku opracowania ze strony: https://www.commonsensemedia.org/game-reviews/mario-kart-8-deluxe

Ograniczenia wiekowe:

Według PEGI 3+, według Common Sense Media: 7+

Przesłanie

rating by Deemak Daksina from the Noun Project

Może sprzyjać, pobudzać do przyjaznej konkurencji, strategicznej współpracy, kooperacji.

Trudność

rating by Deemak Daksina from the Noun Project

Podstawy bardzo łatwe do opanowania ale żeby zostać mistrzem trzeba już większych umiejętności. W zasadzie mamy cztery poziomy trudności (moc silników, które odpowiadają za dynamikę wyścigu), więc każdy znajdzie coś co będzie odpowiadało jego umiejętnościom.

Przemoc

rating by Deemak Daksina from the Noun Project

Gracze używają “kreskówkowych” broni, które mogą znaleźć na trasie (bomby, skorupy żółwi, kule ognia). Niektóre ataki powodują, że pojastu wylatują w powietrze. Grze towarzyszą okrzyki radości (gdy np. trafimy w przeciwnika). Mamy też kolorowe wybuchy.

Konsumpcjonizm

rating by Deemak Daksina from the Noun Project

W grze mamy wiele postaci z innych gier, które mogą zachęcić do ich kupna.

W punkt:

 1. Wrażenia z gry dokładnie takie sam jak kilkanaście lat temu na Nintendo 64 i GameCube.
 2. Mnóstwo (48!!!) tras dostępnych od samego początku!
 3. Jedyne rzeczy jakie odblokowujemy to modyfikacje pojazdów.
 4. Ich też jest mnóstwo.
 5. Świetna zabawa na wiele godzin.
 6. Zarówno dla jednego gracza…
 7. jak i w multiplayer online.
 8. W multi świetnie dostosowany poziom dobieranych przeciwników. Nie ma wrażenia że jest się totalną nogą ale też wygrana nie przychodzi łatwo.
 9. Ale i tak esencją jest lokalny multiplayer na podzielonym ekranie telewizora.
 10. Śliczna grafika i cudowna oprawa audio.
 11. Trochę długo ładują się nowe trasy.
 12. Idealna na krótkie sesje ale potrafi wciągnąć na długie godziny.
 13. Mogłaby być trochę tańsza.

Dodaj komentarz