Wersja pudełkowa Cuphead dostępna już w preorder. Wypasiona kolekcjonerka!

Cuphead to gra na, którą „czaję” się od dawna. Właściwie to od samej premiery ale początkowo nie miałem ani Xbox’a, ani mocnego PC zdolnego do odpalenia jakiejkolwiek nowoczesnej gry. Obiecałem sobie, że gdy tylko wyjdzie port na Nintendo Switch to go kupie. Wersja na Switch’a pojawiła w kwietniu 2019 roku, czyli prawie półtora roku po premierze na Xbox ale oczywiście albo miałem inne gry do ogrania albo nie miałem czasu grać. Nie uległem nawet licznym promocją w eShop. Teraz nadeszła chwila gdy już na bank Cuphead trafi do mojej kolekcji! Właśnie wystartowały preordery na wersję pudełkową Cuphead!

Do tej pory Cuphead był dostępny jedynie w wersji cyfrowej ale teraz dzięki firmie iam8bit dostaniemy fizyczne wydanie „Filusia i Kubusia”. Gra zostanie wydana w 2 wersjach. Standardowej oraz kolekcjonerskiej. Jak dobrze rozumiem wersja standardowa będzie dostępna w szerokie dystrybucji, czyli dostaniemy ją w każdym dobrym sklepie z grami. Preorder wystartował ale jeszcze nie znalazłem go w żadnym polskim sklepie. Jak to się zmieni dam znać. Aktualizacja 12.10.2022. Już są pierwsze sklepy oferujące preorder edycji standardowej Cuphead. Lista na dole wpisu.

Kolekcjonerka Cuphead

Kolekcjonerka Cuphead za to jest dostępna jedynie w sklepie iam8bit i kosztuje 199USD (z przesyłką do Polski 205USD). Przy obecnym kursie dolara daje nam to ponad 1000PLN! Dużo ale w zamian dostajemy naprawdę wypasioną kolekcjonerkę!

Głównym elementem kolekcjonerki (oprócz naturalnie gry Cuphead wraz z DLC The Delicious Last Course na kartridżu) jest prawie 23 centymetrowa marionetka Cuphead’a. Jest to prawdziwa marionetka, w pełni „animowalna” i do tego wykonana ręcznie przez legendę swojego fachu – Rici’a Marionettes’a z czeskiej Pragi. Czyli możemy spodziewać się wysokiej jakości wykonania.

W pudełku z kolekcjonerką znajduje się również ręcznie wykonana pozytywka, karta Klubu Cuphead (każda ma indywidualny numer), plakat z mapą, elegancką obwolutę na pudełko z grą oraz 6 kart „Cuphead Funnies” (nie wiem co to jest).

Wersja standardowa będzie również posiadała 6 kart „”Cuphead Funnies” oraz kartę członkowską Klubu Cuphead.

Kolekcjonerka Cuphead trafi do odbiorców w pierwszym kwartale 2023 roku. A standardowa wersja pudełkowa trafi do sklepów już 6 grudnia 2022 roku czyli jako idealny prezent na Mikołajki. 🙂 Cena wersji standardowej w UK to 50 GBP, mam nadzieję, że w Polsce będzie to bliżej kwoty 200 zł.

Cuphead w pudełku ukaże się na Nintendo Switch ale również w wersji na PS4 i Xbox One.

Aktualizacja 12.10.2022

Są pierwsze sklepy z preorderem dla Cuphead. Cena edycji standardowej to od 159 zł (+koszt przesyłki) Gamefinity. Ten sam sklep wystawił też ofertę na Allegro, tam jednak cena to 174,90 ale jak masz Allegro Smart to przesyłka jest za darmo. Również Ultima.pl wrzuciła do oferty preorder. Cena 169,90 zł.

Cuphead Polska Preorder

Dodaj komentarz