W co grać na Nintendo Switch? Kwiecień 2019

Od ostatniego “W co grać” minęło ponad miesiąc, a w tym czasie pojawiło się kilka fajny pozycji do ogrania dlatego postanowiłem zebrać się w sobie i przygotować kolejny wpis z tej serii.Zwłaszcza, że za chwilę święta i majówka, więc może warto zaopatrzyć się w nowe gry na wypadek, gdyby pogoda nie dopisała. 🙂 Lista gier, który premiera miała miejsce/odbędzie się pomiędzy 15 marca a 30 kwietnia 2019. Oczywiście nie jest to pełna lista gier jakie wyszły w tym czas, ale te są moim zdaniem najciekawsze.

Cuphead na Switch

Akurat dziś (18.04.2019) ma swoją premierę wersja na Switcha. Gra jest na mojej liście must have ale chyba poczekam na wersję pudełkową (podobno ma być). Na razie dostępna jedynie cyfrowo.

BoxBoy! + BoxGirl!

Zapowiadającą się świetnie przyjemna gra logiczna, znana z Nintendo DS. Tym razem swoją premierę ma na Nintendo Switch. Pełna wersja dostępna będzie za 25.04.2019 ale już dziś można pobrać demko. Na pewno sprawdzę dziś wieczorem.

Mortal Kombat 11

Za parę dni premierę ma kolejna część kultowego mordobicia, Mortal Kombat 11. Coś na fanów klasycznych bijatyk, ja zostaję chyba jednak przy Super Smash Bros. Uwaga dla rodziców szukających gier dla swoich pociech. Gra mega brutalna!

Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Gra raczej nie dla mnie ale może ktoś nie grał wcześniej albo ma ochotę odświeżyć sobie grę sprzed lat. Dragon’s Dogma: Dark Arisen pierwotnie wyszła  w 2013 roku na PS3, Xbox 360 i PC, a jak widać na poniższym zwiastunie jest trzecioosobowym RPG fantasy. Oryginalna wersja posiada oceny powyżej 80%.

Final Fantasy X / X-2 HD Remaster oraz Final Fantasy VII

Czyli coś dla fanów jRPG, trzy remastery Final Fantasy. Dostępne są już od 12.04.2019 w eShopie. Final Fantasy VII jest już w sklepie od zeszłego miesiąca.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Przygodowa gra akcji osadzana w mitologi nordyckiej, tak chyba najprościej można scharakteryzować Hellblade: Senua’s Sacrifice. Oryginalnie gra wyszła na PC, PS4 i Xbox One w zeszłym roku a w zeszłym tygodniu jej port trafił na Nintendo Switch. Zbiera świetne oceny. Za port odpowiedzialne było polskie studio QLOC.

Yoshi’s Crafted World

To platformówka 2.5D przeznaczona raczej dla młodszych graczy. Próbowałem grać w demo jednak chyba nie jest dla mnie, ale jeśli masz dzieciaki to z pewnością im się spodoba. Gra wyszła w marcu i dostępna jest w wersji pudełkowej.

Dodaj komentarz