Tail Cave – solucja Zelda: Link’s Awakening

Początek

Zaczynamy w domu Marine (dziewczyna) i Tarin (ten gość co wygląda jak wąsaty hydraulik). Porozmawiaj od razu z Mario dostaniesz od niego tarczę.

Gdzie jest miecz?

Teraz musisz jeszcze odzyskać swój miecz. Znajduje się on na plaży. Wyjdź z domu i wyjdź z wioski z lewej strony. Po wyjściu z niej idź w dół aż dojdziesz do plaży. Unikaj potworów za pomocą tarczy (przycisk R z tyłu pada). Następnie idź w prawo. Napotkasz na kolczaste stwory blokujące przejście. Bez problemu możesz je przepchać tarczą. Miecz znajduje się w wodzie w tym miejscu.

Tail Key

Wróć teraz do wioski z której przyszedłeś ale nie wchodź do niej tylko omiń ją i idź dalej w górę. Dojdziesz do Mysterious Forest. Idź przed siebie w pewnym momencie pewnie natrafisz na szopa, który nie przepuści ciebie dalej.

Links Awakening Szop

Zawróć, musisz trafić do przejścia przez jaskinie, której wejście jest w pniu drzewa. Znajduje się ona kawałek w prawo od lokacji z szopem. Dokładnie tutaj jest na mapie. Musisz przejść przez nią. Nieopodal wyjścia z jaskini znajdziesz grzybka. Weź go i wróć przez tą samą jaskinie. 

Po wyjściu z jaskini idź w górę. Dojdziesz do rozwidlenia dróg przy, którym znajduję się kolejna jaskinia w pniu ale jej wejście jest zablokowane przez trzy skały. Nie możesz na razie tam wejść. Pójdź w prawo.

Jak zdobyć Magic Powder i ominąć Szopa?

Po chwili wyjdziesz z Mysterious Forest i dojdziesz do Koholint Prairie. Podążaj w dół omijając zielonego “gluta”, nie pokonasz go mieczem. Zaraz powinieneś znaleźć budynek z pniu drzewa z czaszką na dachu. Wejdź do niego. Mieszka w nim czarownica, u której wymienisz grzybka na Magic Powder. Wróć do szopa w Mysterious Forest. 

Link's Awakening Magic Powder

Użyj na nim Magic powder (musisz w menu wcześniej go przypisać do klawisza X albo Y). Okazało się, że szop to Tarin. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie aby pójść w górę. Tam znajduje się skrzynia z Tail Key potrzebnym aby wejść do pierwszego lochu.

Link's Awakening Solucja - Tail Key

Loch Tail Cave znajduje się pomiędzy Mable Vilage a Tornado Shore.

Link's Awakening Tail Cave

Tail Cave – Pierwszy loch.

Po wejściu do Tail Cave idź w lewo. Tam spotkasz dwa “pancernik”, zrzuć je w przepaść. Jak to zrobisz dostaniesz klucz – small key. Idź dalej w lewo, tam znajdziesz skrzynie z kompasem. Kompas zaznacza na mapie wszystkie skrzynie oraz jak wejdziesz do pomieszczenia ze skrzynią albo ukrytym kluczem wydaje dźwięk. Zaznacza również gdzie znajduje się boss.

Wróć na początek lochu. Teraz pójdź w górę. Pokonaj wszystkich wrogów i naciśnij przycisk na ziemi który znajduje się na środku pomieszczenia. Spadnie wówczas skrzynia w środku znajduje się kolejny small key. 

Idź w lewo. W kolejnym pomieszczeniu musisz pokonać wszystkie nietoperze aby kolejne drzwi się otworzyły. Idź do góry.

Na wejściu są fioletowe kryształy które możesz skosić mieczem. Po prawej znajduje się skrzynia z kolejnym small key. Po jej otwarciu wróć się w lewo i idź do góry. Uważaj na przesuwające się ostrza. Przejdź przez zamknięte drzwi – możesz to zrobić bo posiadasz small key. 

W tym pomieszczeniu idź przed siebie unikając kul ognia i uważaj na kilka potworków. Gdy dojdziesz do zamkniętych drzwi musisz przesunąć ostatni “klocek” do góry – ten na przeciwko statuy sowy. Drzwi się otworzą – przejdź przez nie.

Link's Awakening solucja Tail Cave

W kolejnym pomieszczeniu musisz pokonać dwa “jeże”. Użyj do tego tarczy – w momencie gdy ciebie będą atakować odbij ich uderzenie tarczą. Wówczas się przewróci a ty możesz dokończyć dzieła mieczem. Gdy pokonasz obydwóch to ukażą się schody. Zejdź nimi.

Wejdziesz w krótkie przejście w formie platformówki 2D. Po prostu przejdź przez nie.

Gdzie zdobyć Roc’s feather?

Po wyjściu z przejścia dostaniesz się do długiego korytarzu na końcu którego znajdziesz skrzynie z Roc’s feather – pióro. Uważaj na przesuwanie ostrza. Piórko od razu przypisz sobie do jednego klawisza na gamepadzie. Przycisk + a następnie Y. 

Roc's feather - piórko

Roc’s feather daje możliwość skakania. Teraz wracając możesz przeskoczyć nad ostrzami i w korytarzu doskoczyć do latających serduszek i uzupełnić życie.

Wróć teraz do miejsca gdzie na wejściu były fioletowe kryształy. Idź teraz w prawo, gdy trafisz na rząd bloczków rozdzielający trasę wybierz tą górną drogę.

Idź w górę. Przeskocz przepaść i dzięki kolejnemu small key możesz otworzyć bloczek w kształcie dziurki od klucza. Na górze znajduje się skrzynia z Nightmare key, jest on potrzebny aby otworzyć drzwi do głównego bossa.

Link's Awakening Solucja Nightmare key

Wróć do rozwidlenia dróg. Idź teraz dolną trasą.

Otwórz drzwi najbardziej na prawo. W tym pomieszczeniu również idź w prawo.. W następnym znajdującym się po prawo, za przepaścią znajdziesz mini bossa. 

Aby go pokonać wystarczy skakać na kolczastym walcem po czym wymierzył w niego 1-2 ciosy. I powtórzyć to kilka razy. Po pokonaniu otworzą się drzwi do góry oraz teleport do początku lochu. Przydatny gdy zginiesz. Idź do góry. 

Tutaj znajdziesz wejście do komnaty z głównym bossem. Jest też zejście do podziemi gdzie znajdziesz kilka uzdawiających serduszek, więc jeśli nie masz pełnego życia warto tam wejść.

Moldorm – główny boss w Tail Cave

Słaby punkt Moldorm’a to koniec jego ogona – ostatnia kółka. Musisz walnąć ją mieczem gdy jest czerwona. Gdy oberwie wpada na chwilę w szał. Musisz go wtedy unikać. Akcję powtórz kilka razy. Po pokonaniu zdobędziesz dodatkowe serduszko oraz pierwszy z instrumentów – Full Moon Cello.

Poradnik Boss - Moldorm

Wideo solucja.

1 komentarz do “Tail Cave – solucja Zelda: Link’s Awakening”

Dodaj komentarz