Super Mario 3D All-Stars, Mario Kart Live Home Circuit, Game & Watch – Podsumowanie Nintendo Direct

Gracze byli wielce spragnieni „dużego” Nintendo Direct. Wszystkie plotki o możliwych Directach rozchodziły się jak burza. No i się doczekaliśmy. Dziś Nintendo opublikowało specjalną wersję Nintendo Direct poświęconą 35-tej rocznicy powstania pierwszej gry Super Mario Bros. Myślę, że każdy fan Nintendo został nim usatysfakcjonowany. A co Nintendo w nim zapowiedziało? To krótkie podsumowanie.

Game & Watch Super Mario Bros.

Klasyczna przenośna konsola Nintendo z grą Super Mario Bros trafi do sklepów 13 listopada tego roku. Konsolka w odróżnieniu od pierwowzoru będzie posiadała kolorowy ekran LCD. Zagramy na niej w klasycznego Super Mario Bros i Super Mario Bros 2 Lost Levels oraz klasyczną Game & Watch Ball z tym, że główna postać będzie Mariem. Plus oczywiście będzie funkcja zegarka z motywami z gier Mario.

Game & Watch Super Mario Bros.

Cena w Wielkiej Brytanii to 45 funtów co po przeliczeniu na złotówki daje nam około 230 zł. Jest to cena porównywalna z nową grą na Nintendo Switch Z danych techniczny wiadomo, że będzie ona posiadała wbudowaną baterię, która starczy na około 8 godzin gry a czas jej ładowania przez port USB C to 3.5 godziny.


Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Gra Super Mario 3D World zostanie przeportowany na Nintendo Switch. Hit z WiiU swoją premierę ma zapowiedzianą na 12 lutego 2021 i dostępny będzie cyfrowo jak i na fizycznych nośnikach. Gra będzie poszerzona o nowy dodatek – Bowser’s Fury. Wszystkie porty hitów z poprzednich konsol Nintendo są dla mnie bardzo mile widziane. Moją ostatnią konsolą Nintendo był GameCube, więc mam sporo gier do nadrobienia.


Super Mario Bros. 35

Moda na gry typu Battle Royale chyba się nie kończy, przynajmniej nie według Nintendo. Właśnie zapowiedziano Super Mario Bros. 35, czyli klasycznego „Mariana” w trybie multiplayer dla 35 graczy, gdzie gracze muszą zajść jak najdalej jednocześnie eliminując pozostałych konkurentów. Po Tetris 99 który mniej więcej polega na tym samym, już chyba nic mnie nie zaskoczy w temacie Battle Royale.

Super Mario Bros 35 trafi do eShop 1 października 2020 i będzie dostępny za darmo dla posiadaczy abonamentu Nintendo Switch Online. Gra będzie dostępna jedynie do końca marca 2021.


Mario Kart Live Home Circuit

Ten produkt chyba przykuł moją największą uwagę. Mario Kart Live Home Circuit to wyścigi Mario Kart w realnym świecie. Ale nie mam na myśli wsiadania do prawdziwych gokartów i ściganie się. Mario Kart Live Home Circuit to wyścigi zdalnie sterowanego małego gokarta z Mario lub Luigi a za kontroler służy nam konsola Nintendo Switch. Trasę wyznaczamy sami w swoim domu poprzez ustawienie odpowiednie znaczników, dzięki czemu możemy robić wyścigi w swoim salonie. Pojazd kontrolujemy trochę jak drona, bo patrząc na ekran konsolki, to na niej wyświetla się obraz z kamerki zainstalowanej na gokarcie poszerzony od różnego rodzaju znaczniki wykorzystując mechaniki „rozszerzonej rzeczywistości”.

Mario Kart Live Home Circuit

W sprzedaży będą dwa zestawy, jedne z Mario a drugi z Luigi. Oba zawierają taki sam zestaw znaczników a do sklepów trafią 16 października 2020 a cena to 100 funtów, czyli jakieś 500 zł. Cena spora, zwłaszcza jak chcemy urządzać wyścigi na dwa gokarty. Jestem ciekaw jak to się sprawdzi, czy nie będzie opóźnień obrazu z kamery i jak z responsywnością gokarta. Na wideo wygląda to świetnie!


Super Mario 3D All-Stars

Super Mario 3D All-Starts

No i plotki o wydaniu kolekcji klasycznych gier 3D z Mario się potwierdziły. Super Mario 3D All-Starts to zestaw trzech gier: Super Mario 64 (Nintendo 64), Super Mario Sunshine (Nintendo GameCube) oraz Super Mario Galaxy (Nintendo Wii). Wszystkie dostały dostosowane do nowych proporcji ekranów telewizorów oraz otrzymały większą rozdzielczość. Dodatkowo dostajemy ścieżki dźwiękowe z tych gier co składa się na ponad 170 utworów.

Dziwny jest jednak model sprzedaży. Super Mario 3D All-Stars będzie dostępny cyfrowo w eShop oraz na nośniku fizycznym jednak jego sprzedaż będzie czasowo ograniczona (cena jak standardowa nowa gra czyli około 250 zł). Premiera zapowiedziana jest na 18 września 2020, ale jej zakup (zarówno wersji cyfrowej jak i fizycznej) będzie możliwy jedynie do końca marca 2021… Oczywiście jak ją kupimy cyfrowo to będziemy mogli ją instalować i usuwać nawet po tej dacie, ale nie zmienia to faktu bardzo dziwnego podejścia. Sądzę, że kupienie kilku fizycznych kopii będzie dobrą inwestycją. 🙂

Nie wiem jak z dostępnością wszystkich powyższych produktów w Polsce. Oficjalna strona dystrybutora Nintendo milczy. Widziałem, że sklep Ultima wrzucił już Super Mario 3D All-Stars do oferty ale wszystkie dostępne egzemplarze zostały wyprzedane. Na Allegro jest już sporo ofert.

Nie wiem jak to będzie w przypadku Game and Watch oraz Maro Kart.

2 komentarze do “Super Mario 3D All-Stars, Mario Kart Live Home Circuit, Game & Watch – Podsumowanie Nintendo Direct”

Dodaj komentarz