Sprzedaż Nintendo Switch i gier w najnowszym raporcie finansowym

Nintendo opublikowało dziś najnowszy raport finansowy za drugi kwartał roku finansowego 2022, który kończy się w marcu 2022 roku. Czyli jak widzicie nie pokrywa się on z faktycznym kalendarzem, bo Nintendo jest już w roku 2022 (przynajmniej finansowo). Ale mniejsza o to. Dla mnie najciekawsze dane dotyczą ilości sprzedaży gier i konsol. A wygląda to następująco:

W pierwszym półroczy, czyli w okresie od kwietnia do końca września sprzedało się 8,28 milionów sztuk Nintendo Switch (w tym 1,82 miliona wersji Lite). Liczby są sporę, ale mimo wszystko niższe niż w analogicznym okresie rok temu o 34%. Nie jest to zaskoczenie, bo zeszły rok był rekordowy pod tym względem.

Łącznie sprzedaż Nintendo Switch przekroczyła już wartość 92,87 milionów egzemplarzy i coraz bliżej jej do najlepiej sprzedającej się stacjonarnej konsoli Nintendo w historii, czyli Wii (102 miliony). Według założeń Nintendo może się to wydarzyć już w następnym półroczy, bo firma przewiduje sprzedaż konsol na poziomie 15 milionów sztuk. Obecny raport nie zawiera jeszcze wartości związanych z Nintendo Switch OLED, bo ona pojawiła się na rynku na początku października. W następnym dokumencie już będzie ona uwzględniona. Pytanie czy uda się „Pstryczkowi” osiągnąć pułap 150 mln jakie wykręciło Nintendo DS? 118 milionów ustanowione przez GameBoy’a wydaję się być realne do osiągnięcia.

Najlepiej sprzedające się gry w pierwszej połowie roku na Nintendo Switch to:

  • The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – 3,6 mln sztuk
  • Mario Kart 8 Deluxe – 3,34 mln sztuk
  • Animal Crossing: New Horizons- 2,22 mln sztuk
  • New Pokémon Snap – 2,19 mln sztuk

Inne w miarę nowe gry i ich sprzedaż:

  • Mario Golf: Super Rush – 1,94 mln sztuk
  • Miitopia – 1,37 mln sztuk
Lista sprzedaży gier na Nintendo Switch

Listę aktualnie najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Switch znajdziecie na tej stronie.

Dodaj komentarz