Risk of Rain 2 i Bulletstorm niespodziewanie pojawiły się na Nintendo Switch.

Risk of Rain 2 i Bulletstorm niespodziewanie pojawiły się parę dni temu w Nintendo eShop. No dobrze ta pierwsza, może nie aż tak niespodziewanie. Na sierpniowym Nintendo Indie World Showcase zapowiedziano pod koniec tego samego miesiąca kolejne ważne informacje na jej temat. Po cichu liczyłem, że będzi to zapowiedź rychłej premiery ale nie sądziłem, że będzie to już premiera.

Risk of Rain 2.

Risk of Rain 2 to niezależna gra z gatunku roguelike i połączenie platformówki ze strzelanką FPS. W odróżnieniu od pierwszej części, która była grą typową 2D, ta jest już w całości przeniesiona w trzeci wymiar. Gra od jakiegoś czasu dostępna jest na PC w tak zwanym early access. Czyli specjalne oznaczone dla gier nie w pełni ukończonych ale na tyle grywalnych, że można je upublicznić (choć to nie jest regułą) Hed z TvGry zrobił o niej materiał, więc nie będę się powtarzał. To właśnie ten materiał, zachęcił mnie do zainteresowania są tym tytułem. Sprawdź sam.

Jak słyszałeś gra pomimo wczesnej wersji była już całkiem grywalna. Teraz wychodzą kolejne patche a producent przygotował rozpiskę updateów na rok.

Risk of Rain 2 - Content

Gra dodana do mojej listy gier do ogrania. Acha podobno ma być wydana też w wersji pudełkowej.

Bulletstorm na Nintendo Switch.

Bulletstorm to produkcja polskiego studia People Can Fly a oryginalnie wyszła na PS3 i Xboxa 360. Portowana była również na obecną generację konsol a teraz została wydana na Nintendo Switch. Bulletstorm to FPS w którym nie liczy się tylko zabijanie przeciwników poprzez karmienie ich śrutem czy innym ustrojstwem. Liczy się jak to robimy. Każdego przeciwnika możemy zlikwidować na różne sposoby (oczywistość), które są inaczej punktowane i możliwe jest łączenie ich w combosy. Jest to niezwykle satysfakcjonujące i powoduje chęć przejścia danej mapy wiele razy aby zmaksować swój wynik. Czysta sieczka praktycznie bez fabuły. 

Pamiętam przed premierą na PS3 zostało wydane demo i wydawca zorganizował konkurs na najlepszy wynik w planszy z demka. Udało mi się wejść do pierwszej setki i zgarnąłem koszulkę. 🙂 Myślę, że z chęcią wrócę do gierki jak znajdę jakąś promocyjną cenę.

Dodaj komentarz