Pstryczek News #4

Po tygodniu przerwy wracam z Pstryczek News. Tydzień temu nie wrzuciłem nowego wpisu, bo nie za bardzo miałem czas na jego przygotowania ale też nie było za dużo ciekawych newsów. Serio, nic nie było wartego wspomnienia.

Nowe gry z NES i SNES w Nintendo Switch Online.

W tym tygodniu oferta gier z NES i SNESa w usłudze Nintendo Switch Online poszerzyła się o cztery nowe tytuły: Pop’n TwinBee (SNES), Smash Tennis (SNES), Shadow of the Ninja (NES) i Eliminator Boat Duel (NES). Gry pojawią się zaraz po pobraniu aktualizacji aplikacji NES i SNES na Nintendo Switch.


Aktualizacja Wiedźmina 3 na Nintendo Switch do wersji 3.6.

A jednak doczekaliśmy się aktualizacji Wiedźmina 3, o której była mowa od dość dawna. Aktualizacja dodaje więcej możliwości ustawień graficznych oraz możliwość synchronizacji zapisów gry z wersjami z PC (Steam i GoG). Trzeba przyznać, że ta druga nowość jest niezwykle pożądana. Możemy teraz grać w domu na PC a kontynuować rozgrywkę na przenośnej konsoli w podróży.


Nintendo Switch w limitowanej edycji Animal Crossing również w Polsce.

O limitowanej wersji konsoli Nintendo Switch w barwach Animal Crossing pisałem już jakiś czas temu. Do tej pory nie pojawiła się jednak w polskich sklepach. Lukáš Hruška z firmy Conquest, dystrybutora Nintendo w Polsce, zapewnił, że konsola w tej wersji pojawi się także w Polsce jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie. Jej ilości będą bardzo małe, więc jak tylko zauważycie ją w sklepach nie zwlekajcie z jej zamówieniem. Oczywiście jeśli na nią polujecie.

Aktualizacja z 5 marca

Konsole można już zamawiać w polskich sklepach. Listę sklepów można najlepiej sprawdzić na Ceneo. Premiera 20 marca 2020.


Nowy kolor Nintendo Switch Lite – Coral

Pozostając w tematyce hardware. W tym tygodniu Nintendo zapowiedziało wprowadzenie nowego koloru Nintendo Switch Lite. Oficjalna nazwa tej wersji kolorystycznej to Coral, dla mnie to po prostu różowy. 🙂 W USA kolor będzie dostępny od 3 kwietnia a w Japonii trochę wcześniej, bo 20 marca. Nie wiadomo jeszcze nic o dostępności tego modelu w Polsce.


Gameplay Metro Redux z Nintendo Switch.

No i mamy wideo porównujące Metro Redux z różnych platform. Jak wypada wersja na Switcha? Bardzo spoko. Zobaczcie sami.

Catherine: Full Body wyjdzie na Nintendo Switch.

Poniżej kilka zapowiedzi (oficjalnych i nieoficjalnych) ciekawszych gier, które zmierzają na Nintendo Switch. Pierwsza z nich to Catherine: Full Body. Gra została oceniona przez południowo koreański odpowiednik PEGI co oznacza, że wkrótce powinniśmy w nią zagrać na przenośnej konsoli Nintendo. Gra totalnie nie dla mnie ale wiem, że ma rzeszę wiernych fanów.


XCOM 2 na Nintendo Switch.

O tym, że XCOM 2 zmierza na Nintendo Switch dowiedzieliśmy się również dzięki Koreańczykom. Przyznali oni kategorie wiekową tej grze w wersji na Nintendo Switch w swoim systemie ocen. Rewelacyjna strategia została pierwotnie wydana na PC, PS4 i Xbox One w 2016 roku.


Polska gra RUINER trafi niedługo na Nintendo Switch.

Już oficjalnie mamy potwierdzenie, że polska strzelanka w klimatach cyberpunk trafi na Nintendo Switch. Kiedy? “Soon”. Czekam! Dostępna będzie jedynie w wersji cyfrowej.


Inbento logiczna gra z Polski trafi w marcu na Switcha.

Inbento to druga gra logiczna łódzkiego studia Afterburn. Pierwszą był niezwykle udany Golf Peaks. Właściwie można powiedzieć, że Inbuento jest już hitem, bo gra we wrześniu ubiegłego roku wydana została na smartfony. Średnia ocen w Google Play i App Store to 4,7 oraz 4,8 na 5.


Voxelgram już w przyszłym tygodniu na Switchu.

W ramach wspierania małych niezależnych gier warto dodać, że 27 lutego z eShopu będzie można pobrać kolejną polską logiczną grę Voxelgram. Gra pierwotnie została wydana na PC i na Steam ma bardzo pozytywne oceny.

Gre już można kupić w eShopie.


Warface, kolejna darmowa gra na Nintendo Switch.

W tym tygodniu na Switcha ukazała się strzelanka FPS, free to play od Crayteca. Gra oryginalnie wyszła w 2013 roku na PC, ale w dalszym ciągu jest rozwijana.


Soundtrack z Zelda: Link’s Awakening.

Coś dla fanów muzyki z gier. 23 marca w zostanie wydana specjalna edycja płyt ze ścieżką dźwiękową z Zelda: Link’s Awakening. Wydanie zawiera aż cztery krążki CD z łącznie 205 utworami. Muzyka pochodzi z najnowszej wersji Link’s Awakening ze Switcha oraz oryginalnej wydanej na GameBoya.

Link’s Awakening Soundtrack

Wydanie wygląda przecudownie, spójrzcie grafiki na płytach CUDO! Muzyka wydana zostanie tylko w Japonii, ale bez problemu można ją sprowadzić do Polski z Play-Asia za niecałe 200 zł.


7 indyków w wydaniach pudełkowych.

Steam World Heist

Super Rare Games ogłosiło wydanie kolejnych siedmiu gier indie w wersji pudełkowej. Są to: Dandara, The Sexy Brutale, Assault Android Cactus+, Mechstermination Force, Darkwood, Freedom Finger oraz SteamWorld Heist. Wszystkie gry wydane są w ekstremalnie małych ilościach dlatego to nie lada gratka dla kolekcjonerów.

Dodaj komentarz