Pstryczek News #2

Zapraszam na listę najciekawszych newsów związanych z Nintendo Switch jakie pojawiły się w ubiegłym tygodniu (27 stycznia – 2 lutego 2020). Oczywiście jest to subiektywne zestawienia a kolejność jest przypadkowa. 

Thronebreaker, Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Niepodziewanie do Nintendo eShop trafiła kolejna „wiedźmińska” gra od CD Projekt Red. Chodzi o Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści. Więcej o tym fakcie możesz przeczytać tutaj. Dodam tylko, że za port na Nintendo Switch odpowiedzialne jest inne polskie studio Crunching Koalas.


Oficjalnie. Nintendo Switch Pro na pewno nie w tym roku.

Nintendo Switch Pro
reddit.com (u/OlivierRaymond

Ostatnie plotki mówiły jakoby jeszcze w tym roku Nintendo planowało wypuścić na rynek kolejną wersję swojej najnowszej konsoli, mocniejszą niż obecna. Potocznie określano ją jako Switch Pro. Podczas ogłoszenia wyników firmy za zeszły rok, Nintendo oficjalnie zaprzeczyło tym plotkom. Powiedziano, że w 2020 roku firma nie planuje wydania nowej wersji konsoli. Jeśli wstrzymywałeś się z zakupem Switcha z myślą o wersję Pro, to teraz już nie musisz.


Nintendo Switch sprzedaje się świetnie!

Firma Nintendo również ogłosiła globalne wyniki sprzedaży Switcha. Nintendo Switch w ciągu niespełna trzech lat sprzedało się w ilości 52,48 milionów egzemplarzy. Prześcigawszy w tym momencie SNES’a i powoli zaczął się zbliżać do NES’a. W tej chwili Switch to trzecia najlepiej sprzedająca się konsola Nintendo w historii. Na pierwszym miejscu jest Wii z ponad 100 milionami sprzedanych konsol.

KonsolaSprzedane konsole (miliony)Sprzedane gry (miliony)
Wii101,63921,19
NES61,91550,01
Nintendo Switch52,48310,65
SNES49,10379,06
Nintendo 6432,93224,97
GameCube21,74208,57
Wii U13,56102,96

Nintendo Switch Online ma ponad 15 milionów abonentów.

Kolejne liczby od Nintendo. Usługa Switch Online posiada ponad 15 milionów abonentów, co stanowi około 29% wszystkich posiadaczy konsol Nintendo Switch.


Nintendo Switch Animal Crossing: New Horizons

Z okazji premiery Animal Crossing: New Horizons, Nintendo wyda specjalną wersję konsoli inspirowaną grą. Konsola posiada na tyle specjalny wzorek z motywami z Animal Crossing, stacje dokującą z bohaterami z gry oraz JoyCony w motywach kolorystycznych nawiązujących do gry. JoyCony w takich barwach można kupić również osobno. Dodatkowo w sklepach znajdziecie pasujący do zestawu pokrowiec na konsole.


The Outer Worlds z data premiery na Nintendo Switch.

O tym, że najnowsza gra studia Obsidian zmierza również na Nintendo Switch wiadomo od jakiegoś czasu. Jednak nie było wiadomo, kiedy dokładnie ukaże się w sklepach. W tym tygodniu wydawca ujawnił tą informacje. Premiera odbędzie się 6 marca 2020 roku a gra będzie dostępna jedynie w wersji cyfrowej.

The Outer Worlds Pudełko

Gra będzie dostępna w pudełkach w sklepach stacjonarnych, ale w środku znajdziemy jedynie kod do zrealizowania w eShop. Nie ma karty z grą. To dziwny zabieg, bo gra jest obszerna i z pewnością zajmie wiele miejsca na karcie pamięci. A może właśnie to jest powód. Możliwe, że nie zmieściłaby się na kartridżu. Z tego co wiem maksymalna pojemność kartridża to około 28GB.


Dead Cells: The Bad Seed w luty.

Jak jesteśmy przy zapowiedziach to również warta uwagi jest premiera DLC dla świetnej platformówki Dead Cells. DLC wyjdzie 11 lutego i kosztować będzie niecałe 5 $.


Zagramy w gry z PS4 na Nintendo Switch?

Jak twierdzi jeden z użytkowników Reddita, Sony przeprowadza ankiety w których pyta czy skorzystali by z możliwości streamowania swoich gier z PlayStation 4 na inne urządzenia. W odpowiedziach wymieniło między innymi Nintendo Switch. W ankiecie pytano o poszerzenie możliwości Sony Remote Play, czyli usługi pozwalającej już w tej chwili streamować ekran rozgrywki z konsoli PlayStation 4 na PS Vite albo telefony z systemem Android (po podłączeniu pada).

Remote play

Jak to działa Remote Play? Powiedzmy, że w salonie pod TV mamy swoją konsole PS4. Posiadamy też PS Vita lub telefon z androidem. Chcemy grać w grę z PS4, ale nie możemy tego zrobić na TV, bo ktoś z niego korzysta. Wówczas włączamy aplikacje Repote Play na PS Vita lub w telefonie i możemy odpalić na naszym PS4 dowolną grę. Obraz z niej zamiast na TV, wyświetlany jest na przenośnej konsoli albo telefonie. Czyli gra działa na PS4 a obraz z niej przesyłany jest przez WiFi albo internet na inny sprzęt. Naturalnie jakoś obrazu jest gorsza i odczuwalne są minimalne opóźnienia.

Podobną usługę posiada Microsoft na swoim Xbox One.

Dodaj komentarz