Pstryczek News #1

Zapraszam na listę najciekawszych newsów związanych z Nintendo Switch jakie pojawiły się w ubiegłym tygodniu (20-26 stycznia 2020). Oczywiście jest to subiektywne zestawienie. 

Captain Tsubasa: Rise Of New Champions.

Słynny Kapitan Tsubasa powraca w grze Captain Tsubasa: Rise Of New Champions. Bohater popularnej w latach dziewięćdziesiątych serii anime powraca w grze od Bandai Namco. Gra zostanie wydana jeszcze w tym roku między innymi na Nintendo Switch.

Dwie gry z serii The Walking Dead wydane na Switchu.

Chodzi o The Walking Dead: Season Two oraz The Walking Dead: A New Frontier od upadłego już studia Telltale Games. Obie gry można pobrać z eShopu.

Crash Bandicoot i Doomguy w Super Smash Bros?

Na Twiterze pojawiły się plotki, że następną postacią jaką dostaniemy w DLC to Crash Bandicoot, słynny bohater platformówek, a nie kiedyś maskotka Sony. Plotki są oparte tylko na twittcie pewnego użytkownika tego serwisu, który przewidział wcześniej dodanie Byleth do SSB. 

Reżyser gry Doom powiedział w wywiadzie, że trwały “luźne” rozmowy nad dodaniem do Smasha również Doomguya. Podobno wszystko zależy od Nintendo. Bethesda jest godowa użyczyć jego wizerunku. Jednak z tonu wypowiedzi wynika, że raczej nie powinniśmy się tego szybko spodziewać.

Nie ma potwierdzonej daty wydania DOOM Eternal na Switcha.

Doom Eternal wyjdzie 20 marca na wszystkie aktualne platformy oprócz Nintendo Switch. Nadal nie mamy potwierdzenia, kiedy uda się przygotować i wydać wersję na przenośną konsole Nintendo. Według firmy zajmującej się portowaniem gry – Panic Button – nie powinniśmy się spodziewać “wielkiego” opóźnienia w stosunku do wersji PC. Czyli celują jeszcze w pierwszą połowę 2020?

Gamepad do Nintendo Switch z Doom Eternal.

Niemniej można już zamawiać gamepada w stylistyce i logiem Doom Eternal od firmy Power A. Cena to 50$ a swoją premierę będzie miał 10 marca.

Pad Doom Eternal

Gamepady Animal Crossing: New Horizons.

Ta sama firma oferuje również gamepady z nadchodzącym hitem Animal Crossing: New Horizons. Cena to również 50$ i premiera 10 marca.

Pad Animal Crossing
Pad Animal Crossing

Nintendo Switch Pro jednak nie w tym roku.

Wracamy do plotek. Tym razem kolejne dotyczące Switcha Pro. Mówią one, że jedna wersja Pro nie ukaże się w tym roku, nie będzie posiadała wsparcia dla 4K i nie będzie korzystała z tego samego procesora co obecna wersja, ale z nowego chipu od Nvidi. 

Nowy patch do Wiedźmina 3 na który warto czekać.

Firma zajmująca się wersją Switchową Wiedźmina 3 powiedziała, że pracuję nad patchem do gry, na który “warto czekać”. Sugerując, że nie będzie to zwykła porcja łatek błędów, ale coś większego. Co? Nie wiadomo. Możliwe, że chodzi o dodatkowe opcje graficzne.

Nowy patent Nintendo.

Nintendo właśnie opatentowało coś co nazywa się “Touch Pen Attachment” i ma stanowić rozszerzenia do obecnych JoyConów. Wygląda to tak jakby do obecnych dodatkowych, odłączonych pasków JoyConów dodano na górze coś w rodzaju stylusa, którym można rysować po ekranie.

Ale nie tylko. JoyCon ma reagować wibracjami, jeśli najedziemy nim na odpowiednią część ekranu.

Również będzie możliwość używania przycisku JoyConów podczas rysowania. Na przykład jak przytrzymam jeden z nich to zaczniemy rysować grubszą linię. 

Brzmi bardzo pomysłowo a jednocześnie realnie. 

Dodaj komentarz