O co chodzi w Super Mario Bros 35?

W tym roku seria Super Mario Bros obchodzi swoje 35 urodziny. To właśnie 35 lat temu, 13 września 1985 roku została wydana pierwsza część najpopularniejszej serii platformówek na świecie. Nintendo zaplanowało szereg wydarzeń związanych z urodzinami Mario. Wszystkie można obejrzeć na dedykowanym temu Nintendo Direct. Jednym z elementów świętowania jest wydanie gry Super Mario Bros 35.

Czym jest Super Mario Bros 35?

Super Mario Bros 35 to klasyczna wersja Mario, ale przerobiona tak, aby była ona czysto kompetytywną grą. Oryginalny Marian to gra dla jednego gracza, za to Super Mario Bros 35 to gra multiplayer gdzie podczas jednej rozgrywki konkuruje ze sobą 35 graczy. Naturalnie wszystko odbywa się online przez interent, czyli wymagane jest wykupienie abonamentu Nintendo Switch Online. Gdy już mamy ten abonament to Super Mario Bros 35 możemy pobrać za darmo

Rozgrywka wygląda praktycznie tak samo jak w klasycznym Super Mario Bros, mamy te same plansze, mamy tych samych przeciwników i „znajdźki”. Różnica jest taka, że przed rozpoczęciem gry możemy wybrać o której planszy chcemy zacząć, czy zaczynamy jako mały Mario, czy mamy od razu jakieś znajdźki w postaci grzybka, ognistego kwiatka czy gwiazdkę. Gdy wybierzemy już startowe ustawienia gra wyszukuje nam innych 34 graczy i zaczynamy rozgrywkę.

Właśnie nie wiem od czego to zależy, ale pomimo wybrania jakiejś planszy startowej to bardzo często zaczynam od zupełnie innej planszy.

Super Mario Bros 35 Mapy

Po rozpoczęciu rozgrywki trafimy na plansze i musimy robić w zasadzie to samo co zawsze. Biec w prawo i skakać przy okazji zbierać monety, unikać przeciwników albo ich rozwalać. Dokładnie to samo robią inny gracze a my mamy na nich podgląd w 34 małych okienkach z obu stron ekranu. Możemy tam obserwować w którym dokładnie miejscu na planszy się znajdują inny gracze, aby reagować i próbować ich wyeliminować szybciej. A no właśnie, bo W Super Mario Bros 35 możemy „walczyć” z innymi graczami. W klasycznym Mariu jak rozwalamy jakiś przeciwników to oni znikają i tyle. Tutaj trafiają oni na plansze innych graczy przez co stanowią dodatkowe przeszkody do pokonania, co podnosi poziom trudności a my możemy liczyć na szybsze wyeliminowanie konkurentów.

Super Mario Bros 35 Gameplay

Możemy zdecydować, czy atakujemy losowych graczy, czy graczy, którzy nas atakują albo mają najwięcej monet albo najmniej czasu. Możemy też ręcznie wybrać jakiegoś konkretnego gracza i skupić się tylko na nim. Naturalnie my też dostajemy dodatkowe utrudnienia na swojej planszy od innych graczy. Dodatkowo musimy kontrolować czas. Startujemy z dość małą ilością czasu a zyskać go możemy zabijając przeciwników albo zbierając znajdzki. Warto robić combosty, bo gdy trafimy kilka przeciwników serią (np. ze skorupy żółwia) to dostajemy więcej cennych sekund.

Warto również zbierać monety, albowiem za 20 monet możemy wylosować jakąś znajdkę. Grzybka, ognisty kwiatek, gwiazdkę czy power blocka. Losowanie włączamy sami w pożądanym przez nas momencie.

Plansze nie są ustawione w takiej kolejności jak w oryginalne. W zasadzie w każdej z rozgrywek może być to inaczej. Wymusza to stosowanie różnych strategii. Np. Jak widzimy, że ktoś już jest dalej na trudniejszej lokacji w możemy trochę się poociągać i zasypać go przeciwnikami. Albo jak trafiamy na łatwiejszą mapę możemy ją przejść szybciej licząc, że następna będzie ciekawsze np. tam, gdzie mamy do pokonania Bowsera. Tak po pokonaniu Bowser trafia na planszę innego gracza. Jeden to jeszcze nie duży problem, ale raz trafiło mi się 5 Bowserów w zasadzie jedne za drugim co już nie jest takie fajne. 🙂

Super Mario Bros 35 Bowser

Rozgrywkę wygrywa ten kto zostanie najdłużej na planszy. Czyli klasyczna mechanika znana z gier typu Battle Royale. Wszyscy gracze dostają punkty w zależności jakie miejsce uzyskali, punkty zamieniane są na poziomy gracza a po uzyskaniu kolejnych poziomów odblokowujemy dodatkowe ikonki.

Acha mamy też gromadzone monety, które możemy wykorzystać na dodatkowe upwer upy na start, ale ich cena w stosunku do zdobywanych monet jest śmieszna. W tej chwili posiadam ponad 7000 monet a najdroższy power up kosztuje 50 monet.

Mamy też Special Battle, czyli czasowe wydarzenia a których gramy w określony zestaw plansz (z doświadczenia powiem, że rozgrywka w nich jest szybsza) oraz dzienne wyzwania typu użyj grzybka 3 razy w rozgrywce albo pokonaj 10 przeciwników „Gwiazdką”. Dostajemy za nie jeszcze więcej monet.

Super Mario Bros 35 Win

No to by było chyba na tyle. Jak macie abonament Nintendo Switch Online to musicie koniecznie wypróbować Super Mario Bros 35, jak nie to może warto wykupić tylko na jeden miesiąc obciąć tą grę a przy okazji inne gierki online jak takie posiadacie. Warto zaznaczyć Że Super Mario Bros 35 będzie dostępny jedynie do Marca przyszłego roku.

Dodaj komentarz