Nowe Nintendo Switch z lepszą baterią i ekranem.

Nintendo Switch w tym roku doczekał się lekkiego odświeżenia. Nie mówię tutaj o wersji Switch Lite o której tutaj pisałem. Nowe Nintendo Switch posiada dłuższy czas pracy baterii. Z pierwszych recenzji użytkowników nowej rewizji Switcha okazuje się, że to nie jedyne różnice.

Od razu dodam, że Nowe Nintendo Switch to nie jest całkowicie nowy model tylko odświeżona wersja dokładnie tej samej konsoli co wydana w 2017 roku.

Nowa wersja posiada oprócz dłuższego czasu pracy na baterii oraz również odrobinę jaśniejszy ekran, co pozytywnie wpłynie na granie na zewnątrz, w mocnym słońcu. Ma także odrobinę cieplejszą barwę. Zmienione minimalnie konstrukcje JoyConów, co może ograniczyć ich wadliwość. Wszystkie te zmiany nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nawet gdy położyć obie wersje obok siebie to też ciężko je odróżnić. 

Lepsze osiągi baterii uzyskano dzięki zastosowaniu odświeżonej wersji chipu Nvidia Tegra X1 a nie przez zwiększenie pojemności akumulatorów. Nowa jednostka obliczeniowa teoretycznie (według pierwszych testów też praktycznie) nie wpływa na wydajność konsoli.

Jak odróżnić nową wersję Nintendo Switch 2019?

Zatem czy jest jakaś możliwość aby przed zakupem mieć pewność, że konsola znajdująca się w pudełku to nowa wersja z dłuższym czasem działania na baterii? Tak.

Nowa wersja posiada inne pudełko. Na grafice opakowania, konsola jest na czerwonym tle. Poprzednio było ono białe. Zresztą zobaczcie sami.

Nowa Nintendo Switch
Stary Vs Nowy Switch

Dodatkowo można sprawdzić numer seryjny konsoli znajdujący się z dołu opakowania. Numery seryjne starej wersji Nintendo Switch zaczynają się od: XAW, XAJ lub XAK a w nowej zaczyna się od XKW.

Oznaczenie nowego modelu to HAC-001(-01), jest on do sprawdzenia z tyłu konsoli.

Na zachodzie (gdzie nowa wersja jest już dostępna), część sklepów w tytułach i opisach produktów oznacza wyrażenie nową wersję, ale nie jest to zasadą. 

Gdzie kupić nowe Nintendo Switch?

Konsola jest dostępna na Amazonie. Można ją bez problemu sprowadzić do Polski. Cena jest większa o 23 euro. W polskich sklepach jeszcze nie widziałem jej dostępnej. Jak tylko to się zmieni na pewno umieszczę tutaj informacje.

Aktualizacja: Na allegro zauważyłem aukcje oferujące nową wersje Nintendo Switch. Cena to około 1400 zł. Również sklep proshop.pl oferuje nową wersję w cenie ponad 1700 zł.

Aktualizacja 2: Konsola dostępna jest już również w większych sklepach takich jak Mediamarkt i x-kom.