Nintendo Ring Fit Adventure cena i data premiery.

Dziś Nintendo ujawniło swoją nową grę fitnessową Ring Fit Adventure, której zajawkę wrzuciło jakiś tydzień temu. Japończycy mają bardzo dobre wspomnienia związane z tego typu grami. Wydane w 2007 roku, Wii Fit było ogromnym hitem, sprzedało się w ponad 22 milionach egzemplarzy i było trzecią najchętniej kupowaną grą w historii konsoli Wii. Teraz Nintendo wychodzi do swoich fanów z nowym produktem, Ring Fit Adventure i zestawem akcesoriów do niego.

https://www.youtube.com/watch?v=-Ki-LZ5imwU

Ring Fit Adventure to gra fitnessowa, do grania w którą potrzebujesz specjalnych kontrolerów (oprócz klasycznych JoyConów). Są to Ring-Con i Leg-Strap w które wczepia się JoyCony. Wygląda to tak.

Ring-Con i Leg-Strap

Ring-Con trzymasz oburącz a Leg-Strapa zakładasz na nogą, aby gra mogła wykryć ruch dolnych partii ciała.

Tryby gry.

Jak zrozumiałem z wideo prezentującego nowy produkt gra Ring Fit Adventure podzielona jest na dwa główne tryby. Pierwszy to tak zwana „Szybka Gra” (Quick Play) i jest też podzielona na trzy tryby. „Simple” gdzie wykonujesz ćwiczenia rozwijające wybrane partie mięśniowe. „Minigierki” rozruszający całe ciało albo tryb „Set” gdzie ćwiczymy wybrany zestaw mięśni.

Ring Fit Adventure

Najciekawszy z perspektywy klasycznego gracza wydaję się tryb przygodowy. Tryb Adevnture daje możliwość przemierzania wykreowanej krainy i walki z napotkanymi stworkami. Mechanika walki przypomina trochę tą z klasycznych turowych jRPGów typy Final Fantasy. Naprzeciwko protagonistom stają wrogowie i wszyscy po kolei wykonują swój atak albo blok. Z tym zastrzeżeniem, że w Ring Fit Adventure nie wybierasz ciosów z menu tylko musimy wykonać określone ćwiczenie.

Data premiery i cena.

Premiera Ring Fit Adventure jest zapowiedziana na 18 października 2019. Polska cena aktualnie nie jest znana. W USA cenę całego zestawu (gra, Ring-Con i Leg-Strap) ustalono na 80$. Szacuje, że w Europie będzie to 80 euro, czyli w Polsce spodziewałbym się ceny w okolicach 350 zł. Aktualizacja: Pierwsze sklepy już oferują pre-ordery na Ring Fit Adventure w cenie od 300 zł do 330 zł. Pamiętajcie, że musicie posiadać również samą konsolę Nintendo Switch (gra nie będzie kompatybilna z Nintendo Switch Lite).

Czy Ring Fit Adventure będzie hitem na miarę Wii Fit i jeszcze bardziej napędzi sprzedaż Nintendo Switch? Czas pokaże. Rynek się zmienił przez ten czas, nie wiem, czy jest miejsce na tego typu gry. Miejmy z tyłu głowy porażki Kinecta od Microsoftu i PlayStation Move od Sony. Co prawda celowały one w trochę inny segment – bardziej rozrywkowy niż fitness. Z drugiej strony teraz intensywnie promowany jest aktywny tryb życia, bieganie, rower, siłownia, crossfit, influencerzy fitness. Dlatego może to zachęcić bardziej casualowych graczy do zakupu konsoli. A z jeszcze innej strony tryb przygodowy wydaję się być stworzony z myślą o zachęceniu do ruchu również bardziej hardcorowych graczy.

1 komentarz do “Nintendo Ring Fit Adventure cena i data premiery.”

Dodaj komentarz