Niewielki błąd w Game & Watch: Super Mario Bros.

13 listopada premierę ma mini konsolka Game & Watch: Super Mario Bros. wydana na 35 urodziny serii Super Mario Bros. Dziś Nintendo opublikowało informację o błędzie znalezionym w funkcjonalności zegarka związaną z tłumaczeniami.

Uwaga: Chcielibyśmy poinformować o błędzie związanym z jednym z 35 małych elementów zegara cyfrowego w konsoli Game & Watch: Super Mario Bros. Niestety, piosenka „Mario Drawing” (śpiewana tylko w języku angielskim), do której można uzyskać dostęp, przytrzymując przycisk A, wyświetla tekst w nieprawidłowym języku, jeśli na ekranie tytułowym wybrano język niemiecki, francuski, włoski lub hiszpański. Języki angielski, holenderski i japoński pozostają nienaruszone. Istnieje jednak możliwość zmiany języka tekstu wyświetlanego w dowolnym momencie podczas odtwarzania utworu. Więcej informacji można znaleźć w poniższej tabeli. Nie ma to wpływu na działanie konsoli. Game & Watch: Super Mario Bros. zgodnie z planem zadebiutuje 13 listopada. Chcielibyśmy przeprosić za wszelkie niedogodności.

https://www.nintendo.co.uk/Misc-/Game-Watch-Super-Mario-Bros-/Game-Watch-Super-Mario-Bros–1827867.html
Wybrany język na ekranie tytułowymJęzyk jakim będzie wyświetlany tekst piosenki
FrenchGerman
SpanishFrench
GermanItalian
ItalianSpanish

Nie jest może to kluczowa informacja dla chcących kupić konsole, zwłaszcza że i tak nie mamy języka polskiego. Ni mniej z racji wykonywanego przeze mnie zawodu (tester oprogramowania) takie przypadki są dla mnie niezwykle ciekawe i obrazują jak ważny jest proces testowania oprogramowania. Zwłaszcza w urządzeniach w których nie możemy łatwo zaktualizować oprogramowania. Ostatnio przełożono po raz koleiny premierę Cyberpunk 2077, pomimo iż wersja „ostateczna” trafiła już do tłoczni. W tej chwili pracownicy CD Projekt Red pracują nad poprawkami, które optymalizują grę i łatają błędy. Zostanie ona wydana w dzień premiery gry a gracz będzie musiał pobrać pewnie wiele giga danych. Nie jest to odstępstwo od reguły, w zasadzie każda większa premiera dostaję patcha w dniu premiery albo bardzo krótko po niej. No ale jak widzimy nie zawsze się da wydać poprawkę jak pokazuję nowy Game & Watch.

Dodaj komentarz