Najlepsze porty gier na Nintendo Switch?

Za nami Gamescom 2019 oraz kolejne Nintendo Indie World Showcase na których zaprezentowano mnóstwo nowych informacji odnośnie gier na Nintendo Switch. Poniżej postaram podsumować, moim zdaniem, najciekawsze z nich.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z datą premiery.

Informacje na temat Wiedźmina 3 na Nintendo Switch chyba były przeze mnie najbardziej wyczekiwane i nie chodzi mi tylko o datę premiery. Ona również mnie ciekawiła ale nie tak jak recenzje i opinie na temat jakości samego portu. Gamescom 2019 przyniósł odpowiedzi na obie te rzeczy.

Premiera Wiedźmina 3 na Nintendo Switch została zapowiedziana na 15 października 2019. Grę można już preorderować w sklepach stacjonarnych i eShopie (potrzeba aż 30125 MB pamięci czyli około 29GB).

Wiedźmin 3 Nintendo Switch

Dziennikarze otrzymali też dostęp do gry i mogli przez chwilę sprawdzić jak wygląda i jak działa Wiedźmin 3 na Switchu. I okazuje się że to świetny port! Niektórzy twierdzą, że to może być najlepszy port gry na Switcha kiedykolwiek! Oczywiście grę znacznie okrojono z efektów graficznych i przycięto rozdzielczość. W trybie przenośnym będzie działać w rozdzielczości 540p a podłączona do telewizora w 720p. Pomimo takich zmian, gra nadal wygląda super a przy tym działa stabilnie w 25 klatkach (+/- 5 FPS). Generalnie Wiedźmin 3 jak najbardziej został dodany do mojej listy must have na Nintendo Switch.

Zaginięcie Ethana Cartera na Switch.

W sumie jest to informacje niezwiązana z Gamescom ani prezentacją indyków ale uważam, że jest to też warte odnotowania. Zwłaszcza jak już piszemy o portach. Otóż dość niespodziewanie (przynajmniej dla mnie) 15 sierpnia 2019 w eShopie ukazał się port gry Zaginięcie Ethana Cartera wydanej pierwotnie w 2015 roku na PS4 i Xbox One. Gra legendarnego polskiego twórcy gier Adriana Chmielarza. 

Zaskoczenie było jeszcze większe bo główną zaletą gry była rewelacyjna, zaawansowana grafika a wiadomo, że Nintendo Switch nie jest bestią jeśli chodzi o wydajność. Niemniej okazało się, że port wyszedł rewelacyjnie o czym zrobił materiał arhn.eu. Gra jak najbardziej do sprawdzenia. 

SUPERHOT

Zostając przy polskich grach. Podczas Nintendo Indie World Showcase zaprezentowana port SUPERHOT. Jest to FPS z dużą dawką bullettime i “oszczędną” grafiką. Gra ze świetnymi ocenami na innych platformach. Quaz jakiś czas temu opublikował swoją recenzję. Gra już jest dostępna w eShopie za jedyne 29 zł

Ori and the Blind Forest

Nintendo Switch portami stoi. 🙂 I ostatnia gra jaka według mnie jest godna zainteresowania to również port. Ori and the Blind Forest to platformówka z elementami RPG i została stworzona przez niezależne studio ale wydawcą został Microsoft dlatego do tej pory była dostępna jedynie na Xbox One i PC z Windows. Po Cuphead jest to druga gra utożsamiana z Microsoftem a wydana na Nintendo Switch. Dawno chciałem w nią zagrać ale niestety nie posiadam Xbox One. Na pewno dodaje ją do swojej listy gier do ogrania w drugiej kolejności.

Dodaj komentarz