Metro Redux na Nintendo Switch już w lutym

Metro Redux zostanie przeportowane na konsole Nintendo Switch. Premiera już 28 lutego 2020.  Metro Redux to odświeżone wersje dwóch gier osadzonych w post apokaliptycznym świecie wykreowanym przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego w książkach z serii Metro. Chodzi o gry Metro 2033 oraz Metro: Last Light. Obie pierwotnie zostały wydane jeszcze na konsole poprzedniej generacji, czyli Xbox 360 oraz PS3. Pierwsza z nich wyszła w 2010 roku a jej sequel w 2013.

Kompilacja Metro Redux została stworzona z myślą o konsolach obecnej generacji, czyli PS4 i Xbox One i swoją premierę miała już jakiś czas temu, bo 2014 roku.

Gry z serii Metro to pierwszoosobowe strzelaniki z dużą dawką horroru. Obie części zostały świetnie przyjęte przez recenzentów, średnia ocen z Metacritic to 84-85 punktów na 100 możliwych. W zeszłym runku dostaliśmy trzecią grę z tej serio Metro Exodus, która również jest świetnie oceniana. Niestety nie ma na razie informacji o ewentualnych planach na jej port na Nintendo Switch. Sądzę, że dużo zależy, jak się sprzeda i jaką jakoś dostarczy wersja Redux.

Wraz z informacją o wydaniu gry na Nintendo Switch pokazano krótki trailer, niestety nie widać na nim samej rozgrywki, ale nawet na nim widać, że grafika musiała zostać okrojona. Podejrzewam, że materiałem źródłowym był kod gier z poprzedniej generacji konsol a nie obecnych. Niemniej największą zaletą Switcha jest jego mobilność a nie fajerwerki graficzne.

UWAGA SUCHAR. Zagracie w Metro w metrze?

Metro Redux preorder.

Gra będzie posiadała wersje pudełkową a zamawiając pre-ordera dostaniemy wypasione dodatki. The Ranger Cache (tak nazwana została ta edycja) w postaci 2 spinek, alternatywnej wersji okładki, dwustronny plakat A4, 4 kartki z artworkami. Jak potwierdził nam polski dystrybutor gry Koch Media, dodatki dostaniemy zamawiając pre-order w sieci Empik, Euro RTV AGD i Media Expert. Na razie na stronach ty sklepów nie ma jeszcze jej w ofercie. Jak tylko się pojawi wrzucę linki.

Właśnie pojawiły się oferty w sklepach na wersje z dodatkami:

Wszystkie ceny możesz porównać na Ceneo.

Metro Redux Nintendo Switch

Dodaj komentarz