Key Cavern – solucja Zelda: Link’s Awakening

Po rozmowie z Richardem możesz odsłonić tajne przejście, które jest pod statuą z żabą w jego domu. I zanim przejdziesz przez to przejście upewnij się, że masz przy sobie łopatę. Jeśli jej nie kupiłeś wróć do sklepu w Mabe Village. Kosztuje on 200 rupee. Jeśli masz łopatę, możesz przejść przez tunel. 

Slime Key.

Po wyjściu z tunelu natrafisz na labirynt składający się z krzaków i dziur w ziemi. Musisz odpowiednio wycinać krzaki i unikać dziur. Postaraj się iść maksymalnie w prawo przy murze. później w górę i lewo. Musisz dojść do statuy sowy, która znajduje się po prawo od wyjścia z tunelu, ale droga do niej prowadzi trochę na około.

Dokładnie przed statuą znajduję się kępka trawy i tam trzeba wykopać za pomocą łopaty Slime Key.

smail key
smail key 2

Wróć teraz do statua z dziurką od klucza do Slime Key, znajduje się ona kawałek przed domem Richarda po drodze do Mabe Village (mijałeś ją już). Slime key otworzy wejście do trzeciego lochu – Key Cavern.

key

Key Cavern – trzeci loch.

Wejście do Key Cavern znajduje się kawałek za domem Richarda, musisz iść tą samą drogą jaką obrałeś do Kanalet Castle tylko tuż przed dojściem do zamku zamiast w prawo pójdź w lewo. Na jeziorku znajduje się kilka wysepek, skorzystaj z nich, aby dostać się do wejścia do lochu.

Po wejściu do lochu podnieść gliniany dzban i rozwal drzwi na górze. Rozwal też pozostałe dzbany, bo zapewne wypadną z nich bomby a będziesz ich trochę potrzebował. Nie idź na razie w prawo. Idź w górę.

W pierwszej komnacie pokonaj wszystkich przeciwników. Wówczas pojawi się skrzynia ze small key. Następnie przejdź drzwiami po prawej. W następnym pomieszczeniu pokonaj 4 zielone “gluty”, skrzyni nie musisz otwierać, bo tam znajduje się tylko kolejny “glut”. Idź do góry. W kolejne też idź do góry aż dojdziesz do schodów.

Po zejściu schodami w dół, idź do komnaty na górze od schodów. Tam pokonaj wszystkich a spadanie small key. Weź go i przełącz przełącznik tak aby zmienił kolor na pomarańczowy. 

Przełącznik Key Cavern

Możesz teraz wrócić praktycznie na początek do komnaty, gdzie były 4 gluty i pusta skrzynia i tam przejść przez drzwi na prawo tam znajduje się mapa, ale równie dobrze możesz to pominąć.

Wróć do schodów i idź tym razem w prawo, otwórz drzwi small key. Przejdź przez tą komnatę i wejdź schodami na górę. W kolejnym pomieszczeniu przejść na około cokołu, na którym znajduje się wyjście ze schodów i zabij wszystkie “gluty” po tym powinien pojawić się small key.

Idziemy dalej w górę a w następnym pomieszczeniu kieruj się od razu w lewo. Tam pokonaj wszystkie czerwone gluty, aby drzwi u góry i po lewej się otworzyły. Wejdź w te u góry, ale upewnij się, że zapas bomb, bo tam czeka cię walka z mini-bossem.

Key Cavern czerwone gluty

Dodongo Snakes – mini-boss.

W komnacie znajdują się dwa węże Dodongo. Aby je pokonać musisz je nakarmić bombami. Postaraj się przewidzieć ich ruch i podkładaj przed nimi bomby tak aby je połknęły. Nie możesz tego zrobić za wcześnie, bo wówczas po prostu odrzucą bombę, rób to w ostatniej chwili przed wykonaniem przez węża ruchu. 

Dodongo Snakes

Po ich pokonaniu idź w prawo. 

Pegasus Boots

Tutaj na środku pomieszczenia znajduje się skrzynia, ale, żeby do niej się dostać musisz przesunąć dwa bloki. Najpierw przesuń ostatni w lewo i przedostatni w górę. Tak jak na screenie. 

Pegasus Boots bloki

Masz już dostęp do skrzyni, a w niej znajdują się Pegasus Boots. Dzięki nim Link może się rozpędzić i taranować niektóre przeszkody (kryształy) czy dalej skakać. Wystarczy, że przytrzymasz dłużej przycisk L.

Pegasus Boots

Idź w dół tam właśnie masz dwa takie kryształy. Rozpędź się i zniszcz je. Następnie przesuń blok. Idź w dół i lewo, aby wrócić do miejsce, w którym wchodziłeś do komnaty z mini-bossem. Przejdź teraz przez drzwi po lewo.

Tam musisz pokonać wszystkich przeciwników, między innymi dwa Pairodd’y, aby dostać kolejny small key. Pairodd’y teleportują się za każdym razem, gdy Link do nich podchodzi, aby je pokonać użyj bomb. Zostaw bombę w jednym miejscu komnaty i idź zacznij podchodzić do Pairodd’a, tak aby przeteleportował się w miejsce, gdzie leży bomba. Ale w sumie jak już masz Pegasus Boots to możesz się rozpędzić i tak je pokonać, bo wówczas nie zdążą się przeteleportować. Jak już sobie z nimi poradzisz i zdobędziesz small key idź do góry.

W kolejnym pomieszczeniu też pokonaj wszystkie wówczas pojawi się skrzynia na górnym korytarzu, jeszcze do niej nie możesz się dostać. Idź do góry.

Tutaj możesz uzupełnić zapas bomb. Przydadzą się tobie. Przejdź przez tą komnatę, pokonując wszystkich przeciwników i wejdź po schodkach. Tam idź w dół po drodze wyjmując ze skrzyni trochę rupee.

Idź cały czas w dół, przesuń blok i wrócisz do miejsca wejścia. 

Wróć do komnaty, gdzie walczyłeś z mini-bossem. Wejdź do teleportu, aby wrócić na początek lochu. Teraz idź w prawo. Tam na końcu korytarza, przy skrzyni znajduje się coś co ma siłę, która za wszelką cenę będzie ciebie chciała odepchnąć. Użyj Pegasus Boots, aby dojść do skrzyni. W skrzyni znajduje się small key. Wróć do teleportu.

Pegasus Boots 2

Ok. jesteś ponownie w komnacie z gdzie był mini-boss. Idź w dół i prawo. Jak dojdziesz do ściany to pomiędzy dwoma świecznikami na ścianie postaw bombę – jest tam ukryte przejście. Przejdź przez nie.

Key Cavern przejście 1

Pokonaj przeciwników. Na górze masz nadkruszoną ścianę, wysadź ją bombą, ale nie przechodzi jeszcze przez to przejście. Na środku jest ogromna przepaść. Możesz już ją przeskoczyć. wystarczy, że się rozpędzisz przyciskając L i jak będziesz już przy krawędzi to skoczysz.

Key Cavern skok

Po pokonaniu przepaści idź w górę. Tam musisz pokonać w podobny sposób kolejną przepaść a za nią znajduje się skrzynie z Nightmare Key. Następnie wróć do poprzedniej komnaty (tam, gdzie wysadzał ściany) i idź do góry.

Key Cavern Nightmare

Wejdź do drzwi na górze. Tam pokonaj wszystkich przeciwników, aby przejść dalej w lewo. W następnym pomieszczeniu znajduje się komnata z kompasem (już na nie jest potrzebny). W ścianie po lewo znajduje się kolejne tajne przejście. Podłóż bombę mniej więcej na środku.

Key Cavern przejście 2

Po wybuch przejdź przez przejście. Tam pokonaj wszystkich przeciwników a zdobędziesz już ostatni small key. Teraz wróć do miejsca, gdzie było wejście do mini-bossa.

Tam masz blok z kluczem. Masz już odpowiednia ilość small key, aby otworzyć wszystkie i iść do głównego bossa. Po otwarciu wszystkich bloków zejdź do podziemi. Tam na górze znajduje się czerwony duży blok. Rozpędź się i walnij go. Wówczas spadnie i będziesz mógł na niego skoczyć. Następnie znowu się rozpędź i przeskocz kolce. 

Key Cavern Kolcek

Po wyjściu trafisz do komnaty z trzeba Pairodd’ami. Łatwo ich pokonasz dzięki Pegasus Boots. Wówczas otworzą się drzwi do kolejnego pomieszczenia, gdzie z kolei będą już drzwi do głównego bossa.

Slime Eye – główny boss.

Slime Eye

Slime Eye nie ujawni nam się od razu. Musimy go zrzucić z sufitu. Wystarczy, że się rozpędzisz i walniesz w ścianę. Później musisz go rozdzielić na dwie części. Uderzaj najpierw w oko tak aby prawie się rozdarł na pół. Gdy już nie chce się bardziej rozdzielać musisz szybko się rozpędzić i dzięki Pegasus Boots przepołowić go. 

Slime Eye 2

Później Slime Eye zacznie skakać a ty musisz uderzać go w oko (oczy). Gdy skacze i uderza w ziemię ty musisz skoczyć, aby nie zwalił cię z nóg.

Po pokonaniu bossa zdobędziesz kolejne serduszko oraz instrument: Sea Lily’s Bell.

Wideo

Dodaj komentarz