Karta pamięci dla Nintendo Switch.

Nintendo Switch posiada wbudowane 32GB pamięci. Nie jest to dużo, dlatego pierwsze co należy rozważyć do kupienia to karta pamięci. Niezależnie od wersji, czy to pierwsza rewizja z 2017 roku, czy odświeżona w 2019 roku, czy też wersja Lite. Dostępne dla gracza jest z tego około 25GB. Dlatego jeśli chcesz pobierać większą liczbę gier z eShopu (niektóre nie zmieszczą się na podstawowej ilości pamięci – np. Wiedźmin 3) albo zapisywać wideo z gier, które to wspierają, niezbędny będzie zakup karty pamięci. Pamiętaj również, że patche do gier instalowane są w pamięci urządzenia, a one też potrafią sporo ważyć.

Warto również zaznaczyć, że gry zapisane na karcie pamięci zawsze będą wczytywać się szybciej bo mają one większą prędkość niż kartridże z grami.

Jakie karty pamięci wspiera Nintendo Switch?

Nintendo Switch jaki i Nintendo Switch Lite wspierają tego samego rodzaj karty Micro SD, Micro SDHC i Micro SDXC w standardzie UHS-I. Są to dokładnie takie same karty jakie prawdopodobnie masz w swoim telefonie. Maksymalna prędkość takich kart to 104 MB/s, a maksymalna pojemność jaka jest wspierana przez Switcha to aż 2TB. 

Karta pamięci 400 GB

Jaką kartę wybrać dla Nintendo Switch?

Wybierając kartę dla konsoli Nintendo Switch warto kierować się głównie przelicznikiem ceny do ilości pamięci oraz marką karty. Nie warto iść w chińskie karty, nieznanych firm. Osobiście polecam wybrać coś firmy SanDisk, która bez wątpienia jest liderem takich nośników. Polecam je bo znam tą firmę od dawana i nigdy się nie zawiodłem. Słyszałem również pochlebne opinie o kartach Samsunga ale sam ich nigdy nie używałem.

Nie warto też kupować kart z wyższymi prędkościami odczyty niż 100 MB/s bo są droższe a konsola i tak tego nie wspiera. Poniżej znajdziecie cztery proponowane wraz z przelicznikiem pokazującym cenę za gigabajt. Najkorzystniej wychodzi karta pamięci o pojemności 64 GB jednak wydaje mi się to trochę za mało. Najbardziej atrakcyjna wydaje się, więc karta o pojemności 200 GB.

FirmaPojemnośćCenaCena za GBLink
Sandisk400 GB299,00 zł0,75 złCeneo
Sandisk256 GB198,00 zł0,77 złCeneo
Sandisk200 GB128,00 zł0,64 złCeneo
Sandisk128 GB85,00 zł0,66 złCeneo
Sandisk64 GB39,00 zł0,61 złCeneo

Dodaj komentarz