Kanalet Castle oraz początek sekwencji wymiany przedmiotów.

Po wyjściu z lochu kieruj się ponownie do Mabe Village, w której zacząłeś. Wracaj przez Mysterious Forest gdzie pod jednym z głazów znajduje się wejście do tajnej komnaty, w której zdobędziesz większy woreczek na Magic Powder, będziesz mógł posiadać przy sobie aż 40 sztuk magicznego pyłu. 

zelda Magic powder

Po drodze również zbieraj wszystkie możliwe ruppie (kryształki, które są waluta w grze), będziesz ich niedługo sporo potrzebował.

Yoshi Doll

Po powrocie do wioski odprowadź BowWow do właścicielki, następnie udaj się do budynku z Trady Game, jest on w prawym dolnym rogu wioski. Tam będziesz mógł zdobyć lalkę Yoshi’ego, potrzebne będzie do tego oprócz refleksu, odrobinę szczęścia i gotówki. Trady game to po prostu gra w tak zwanego “łapacza”. Wielką łapą możemy tam wyłowić dodatkowe ruppie, ćwiartkę serduszka, magic powder albo Yoshi Doll. To właśnie na nią musisz teraz zapolować. Po co ci ona? Aby ją wymienić na kokardę. To początek całej sekwencji wymiany. W grze spotkamy kilka osób, które będą potrzebowały jakiś przedmiotów i w zamian dostaniemy inny przedmiot. Jest to niezbędne do przejścia całej gry.

Yoshi doll

Czy mam jakiś sposób na grę w Trady game? Po prostu skup się na cieniu, który rzuca chwytak i naceluj nim wprost to przedmiot, który chcesz wyłowić. 

Wymiana Yoshi Doll za ribbon.

Gdy zdobędziesz Yoshi Doll idź od razu ją wymienić. Po wyjściu z budynku z Trady game idź do góry, tam znajduje się duży budynek z dwoma wejściami. W środku znajduje się dwoje rodziców z małym dzieckiem. Mama szukała dla swojego dziecka lalki i z chęcią się wymieni Yoshi Doll za ribbon (kokardę). 

link's awakening ribbon

Wymiana ribbon za dog food.

Teraz od razu idź wymień ribbon u CiaoCiao (mniejsza wersja BowWow). Znajduje się w budynku, przed którym przyczepiony jest BowWow). On z chęcią wymienię się ribbon za dog food (jedzenie dla psów).

link's awakening Dog food

Wymiana dog food za bananas.

Kolejną wymianę możesz dokonać na Toronbo Shore (tam, gdzie był pierwszy loch). Nie dochodź do samej plaży, idź wzdłuż mury. Tam znajdziesz małą chatkę. Mieszka w niej Sale, który wymieni się dog food za bananas (banany). Po tym wróć jeszcze na chwilę do Mabe Village, musimy pójść na zakupy.

link's awakening bannanas
bananas

W wiosce idź do sklepu, ale upewnij się, że masz odpowiednią ilość pieniędzy. Potrzebujesz ponad 210 rupees. Jeśli na razie tyle nie masz nie ma sprawy. Najwyżej jeszcze raz wrócisz się do wioski jak już uzbierasz potrzebną kwotę. Po co aż tyle kasy? W sklepie należy kupić bomby (10 wystarczy) oraz łopatę (kosztuje aż 200 rupees). Bomby są tobie teraz niezbędne a po łopatę będziesz mógł jeszcze wrócić. Możesz też ją ukraść tak jak na poniższym filmiku jednak później każdy w grze będzie się do ciebie zwracał per “złodzieju”. 

Po zakupach musimy iść w prawo. Podnieś skały, które stoją na drodze. Po prawej znajduje się portal, aktywuj go. Pozwoli on na teleportowanie się między innymi portalami rozsianymi na mapie.

portal link's

U góry znajdziesz jaskinie, gdzie w skrzyni znajdziesz 50 rupii, ale główny nasz szlak powinien prowadzić w dół po prawej stronie mury. Po drodze ścinaj jak najwięcej trawy, wypada z niej sporo rupees a je będziesz potrzebował. Za chwile powinieneś minąć statuę z dziurką od klucza – Smile keyhole. Potrzebujesz Smile key, aby otworzyć wejście do trzeciego lochu. Idź dalej. Zaraz natrafisz na mały domek.

W domku mieszka Richard. Pomoże on tobie, ale najpierw poprosi o przyniesienie pięciu złotych liści (Golden leaf), które znajdują się w zamku Kanalet. 

Kanalet Castle

Zamek znajduje się niedaleko. Po wyjściu z domu idź w prawo i w górę wzdłuż muru. Później znowu w prawo i do góry. Główne wejście do zamku jest zamknięte, ale to nic. Przejdź się jeszcze kawałek w prawo, tam znajdziesz małpkę Kiki

Kanalet Castle

Wymiana bananas za stick.

Kiki będzie chciała od ciebie banany (które zakładam, że już masz). Daj jej bananas, wówczas zlecą się jej przyjaciele i razem zbudują dla ciebie kładkę nad rzeką przez co będziesz mógł wejść do zamku przez tajemne przejście. Dodatkowo małpki zostawią za samą stick (patyk). Będzie on potrzebny w dalszym procesie wymiany przedmiotów.

Kiki

Golden Leafs

Przejdź przez kładkę i idź cały czas do góry. Na samym końcu znajduje się drzewo z jabłkami, obok niego rośnie kępka trawy. Zetnij ją a odsłonisz schody do tajemnego przejścia do zamku. Musisz nim przejść. 

Kanalet Castle przejście

Na terenie zamku głównymi przeciwnikami są rycerze. Wyglądają potężnie, ale nie są wcale trudni do pokonania. Musisz tylko parować ich ciosy i w odpowiednim momencie zadawać własne. 

Po lewej na drzewie sieci kruk. Podłóż pod drzewem bombę, po jej wybuch ptaszysko zacznie na atakować. Po jego zlikwidowaniu wypadnie z niego pierwszy Golden leaf.

kruk

Idź teraz do wejścia do zamku. Po wejściu do Kanalet Castle praktycznie od razu na trafisz na dwóch rycerzy i czerwonego “gluta”, jak ich pokonasz zdobędziesz drugi Golden leaf. 

golden leaf 2

Idź dalej korytarzem w górę i prawo. Na samym końcu po prawej w posadzce znajduje się przycisk. Po jego wciśnięciu brama do zamku zostanie otwarta. Następnie idź dalej w górę i przejdź schodami na pierwsze piętro zamku. 

W dolnej komnacie mamy ścianę z tak jakby pokruszonymi dwoma ornamentami. Podłóż bombę pod lewym. Po jej wybuch wyjdzie ze ściany rycerz, a jak go pokonasz to zostawi trzeci już Golden leaf. Idź dalej korytarzem aż wyjdziesz na zewnątrz. 

golden leaf 3

Pierwsze piętro na zewnątrz to w zasadzie przejście do kolejnej komnaty, wejdź do niej. Tam będziesz musiał podnieść jeden z dzbanów i rzucić nim w drzwi, aby utorować sobie przejście. W następnym pomieszczeniu stoczysz walkę z potężniejszym rycerzem w złotej zbroi.

golden leaf_4

Generalnie unikaj jego ataków i postaraj podłożyć pod nim bombę, gdy nie będzie atakował. Możesz go też pokonać w klasyczny sposób, atakując mieczem. Po jego pokonaniu zdobędziesz czwarty Golden leaf. Teraz możesz już wyjść z zamku. Ostatni liść znajduje się po prawej stronie zamku.

Golden Leaf 5

Gdy już wrócisz do wejścia do zamku idź w prawo. Tam znajduje się piąty Golden leaf. Aby go zdobyć musisz pokonać robala, który wyskakuje z dziur w ziemi i rzuca bombami. Gdy tylko zauważysz, że wychodzi z dziury idź w jego kierunku, unikając rzecz jasna bomb. I zadaje mu cios mieczem. Po kilku ciosach przeciwnik padnie i upuście ostatni brakujący liść.

Wróć teraz do Richarda.

Wideo

1 komentarz do “Kanalet Castle oraz początek sekwencji wymiany przedmiotów.”

Dodaj komentarz