Jak zaktualizować 8BitDo Wireless USB Adapter?

Poniżej opisuje jak zaktualizować 8BitDo Wireless USB Adapter do najnowszej wersji aby możnabyło podłączyć za jego pomocą pada od Xbox One do Nintendo Switch.

Najpierw musimy pobrać oprogramowanie. Możemy je znaleźć w dziale Support na stronie producenta. Albo klikając bezpośrednio w poniższy link.

https://download.8bitdo.com/Firmware/Receiver/usb_adapter/8BitDo_USB_RR_Firmware_V1.30.zip

Instalacja jest dość prosta. Musisz jedynie posiadać komputer z systemem Windows. Po pobraniu pliku zip z wersją 1.30 (ta daje wsparcie dla Xbox One), musisz ją wypakować.

Aktualizacja 8BitDo Wireless USB Adapter

Następnie w rozpakowanym folderze znajdziesz kilka plików. Wśród nich powinien być taki z rozszerzeniem .exe. Klikasz w niego. Jeśli posiadasz Windows 10 za pewne pojawi się komunikat z ostrzeżeniem bezpieczeństwa Windows SmartScreen. W okienku z ostrzeżeniem klikasz “więcej informacji” a następnie “Uruchom mimo to”. 

Pojawi się wówczas ekran programu do aktualizacji. Teraz musisz podłączyć adapter do portu USB w komputerze. Musisz to zrobić trzymając jednocześnie przycisk parowania na adapterze. 

Jeśli zrobisz to poprawnie to w dwóch górnych ramkach pojawi się informacja “Retro Receiver Connected” a obok wersja oprogramowania jaką ma zainstalowaną. Jeśli jest to 1.30 to znaczy, że już posiada on wsparcie dla Xboxa i musisz po prostu jeszcze raz spróbować go sparować z padem. Gdy wersja jest mniejsza niż 1.30 to kontynuuj update.

8BitDo Wireless USB Adapter

Teraz klikasz w przycisk “Update”. Wówczas będziesz musiał wskazać plik .dat z nową wersją softu. Jest on w wypakowanym folderze. 

Po wybraniu pliku jeszcze będziesz musiał potwierdzić chęć aktualizacji przez kliknięcie Ok. Aktualizacja trwa kilka sekund.

Nie odłączaj w tym czasie adaptera od komputera, może to go bezpowrotnie uszkodzić. Po prawidłowej aktualizacji pojawi się stosowny komunikat.

Aby upewnić się, że oprogramowanie w naszym 8BitDo Wireless USB Adapter prawidłowo się zaktualizowało podłącz go jeszcze raz do komputera trzymając przycisk parowania. Aplikacja do aktualizacji jeszcze raz go wykryje, tylko teraz powinna być już wyświetlona zaktualizowana wersja oprogramowania.

8BitDo Wireless USB Adapter V1.30

Dodaj komentarz