Ile kosztują wszystkie gry The Legend of Zelda?

W poprzednim wpisie wyliczałem w jakie gry z serii The Legend of Zelda możemy zagrań na Nintendo Switch. Wyszło mi, że możemy zagrać w siedem gier z serii The Legend of Zelda (9, jeśli licząc nadchodzące BotW 2 i Majora’s Mask). Pozostaje więc jeszcze 11 gier w które, aby zagrać potrzebujemy dodatkowych konsol. Ilu? O to moje skromne wyliczenie jak najbardziej optymalnie dobrać konsole i ile będzie to kosztowało. Starałem się zrobić to rzetelnie, ale nie gwarantuje, że nie popełniłem jakieś pomyłki więc, jeśli coś się nie zgadza bardzo proszę o poprawienie mnie w komentarzu pod wpisem.

Zaczniemy od doboru konsol. Teoretycznie, aby zagrać we wszystkie Zeldy w 3D wystarczy posiadać Wii U. Każda z wyszła na tą konsole czy to na płycie czy w formie cyfrowej. Jeśli jednak już posiadamy Nintendo Switch to wydaje mi się, że lepiej odpuścić Wii U bo taniej wyjdzie kupić zwykłe Wii które i tak potrzebujemy, aby zagrać w niektóre gry z Nintendo GameCube. Zresztą nawet jak nie mamy jeszcze żadnej konsoli to też warto kupić Nintendo Switch, bo obecnie używana Wii U to koszt około 1000 zł, czyli niewiele taniej niż nowy Switch.

Postanowiłem, że najbardziej optymalnie będzie kupić używane Nintendo Wii. Kompletny zestaw można dorwać już za 200 zł. Wii jest wstecznie kompatybilne z GameCube, więc możemy ograć na niej też gry z tej platformy.

Nintendo Wii

Drugą konsolą jaką potrzebujemy to GameBoy Advance. Gier z GBA nie ogramy nigdzie indziej. O ile gry z GBC są dostępne w wersji cyfrowej to te z Advance niestety nie. Cena używanego GBA w miarę przyzwoitym stanie to jakieś 330 zł. Możemy go też zastąpić Nintendo DS/DS Lite, które są wstecznie kompatybilne z GBA a można ją dorwać już za 200 zł. Do tego DS ma lepszy ekran (podświetlenie).

GBA

Trzecią i ostatnią konsolą jaką potrzebujemy to Nintendo 3DS, aby zagrać w 2 gry wydane na tą platformę oraz cyfrowe wersje gier z GameBoy Color i Nintendo DS.

Nintendo 3DS

A tutaj rozpiska jaką grę na czym zagramy wraz z ceną:

TytułNośnikKonsola na której zagramyCena
Oracle of Seasons i Oracle of AgesCyfrowy3DS2x 24 zł
The Legend of Zelda: Four SwordsFizycznyGBA/DS70 zł
The Wind WakerFizycznyWii220 zł
Four Swords AdventuresFizycznyWii550 zł
Minish CapFizycznyGBA/DS50 zł
Twilight PrincessFizycznyWii65 zł
Phantom HourglassCyfrowy3DS40 zł
Spirit TracksCyfrowy3DS40 zł
A Link Between WorldCyfrowy3DS90 zł
Tri Force HeroesFizyczny3DS80 zł

Teraz mój komentarz, dlaczego akurat dokonałem takich wyborów. Jak widać na Nintendo 3DS będziemy mogli zagrać w największą ilość tytułów a to dla tego, że będziemy korzystać z gier w wersji cyfrowej. Tam zagramy w obie części Oracle of… z GBC oraz kupimy zacznie taniej Phantom Hourglass i Spirit Tracks z DS (fizyczne egzemplarze to koszt jakiś 180 zł każdy). Gry z GameCube przejdziemy na Wii. Wind Waker i Twilight Princess wyszły w wersji HD na Wii U ale jak piałem we wstępie odpuściliśmy tą konsolę. Zdecydowanie najdroższa jest Four Swords Adventures z NGC. Niestety nie pojawiła się ona na żadnej innej konsoli, więc z tą tak wygórowana cena. Wersje fizyczne gier z GBA na szczęście nie są wysokie więc zakup ich nie będzie kosztowny.

Koszt samych gier to 1253 zł, do tego cena konsol to jakieś 850 zł, więc aby zagrać we wszystkie te Zeldy trzeba wydać 2100 zł. Doliczając cenę Nintendo Switch (V2 można kupić za 1100 zł) i gier (nowa licząc średnio 200 zł z wyjątkiem o połowę tańszej
Cadence of Hyrule) 1100 zł + 170 zł za abonament Nintendo Switch Online z Expansion Pack na rok. Aby zagrać we wszystkie gry z serii The Legend of Zelda trzeba wydać 4470 zł. Oczywiście moje wyliczenia opierają się w wielkiej mierze o ceny gier i sprzętu używanego które ciągle się wahają.

1 komentarz do “Ile kosztują wszystkie gry The Legend of Zelda?”

Dodaj komentarz