Death’s Door Ultimate Edition czyli kolekcjonerka świetnego indyka!

Death’s Door to rewelacyjna gra niezależna z zeszłego roku, przez wielu określana jako „najlepsza Zelda nie od Nintendo”. Według mnie jest to nie do końca prawda. Nie czuję tutaj za dużo klimatu z The Legend of Zelda ale faktycznie sporo mechanik może przywoływać takie skojarzenia. Osobiście uważam, że obecnie najbardziej „zeldopodobną” grą jest TUNIC, który też niedawno wyszedł na Nintendo Switch.

Death’s Door ogrywałem przez parę godzin na Xbox One S bo gra jest w GamePass i strasznie mi siadła. Jednak nie ukończyłem jej. Mam problemy z przechodzeniem gier na stacjonarnych konsolach, zdecydowanie bardziej preferuję granie przenośne (nawet w domu). Dlatego od dawna myślałem o kupnie wersji na Nintendo Switch. Teraz będzie ku temu idealna okazja bo Death’s Door wychodzi w pudełku!

4 listopada 2022 w sklepach w Polsce pojawi się pudełkowe wydanie Death’s Door w wersji standardowej oraz Ultimate Edition. Jak dobrze rozumiem grę wydaje bezpośrednio Devolver Digital a nie tak jak wcześniej w US Special Reserve Games bo o ile sama gra była w standardowej cenie to sprowadzenie jej do Polski wiązało się praktycznie z podwojeniem jej ceny.

Death's Door Ultimate Edition
Death’s Door Ultimate Edition

Standardowa wersja pudełkowa Death’s Door to jedynie 119 zł. Nie znajdziemy w niej nic oprócz kartridża z grą. Dla kolekcjonerów przeznaczona jest Death’s Door Ultimate Edition zawierająca dodatkowo oprócz standardowej gry: mini drukowany artbook oraz ścieżkę dźwiękową na CD. A to wszystko znajduję się w kartonowym, specjalnym, kolekcjonerskim opakowaniu. Nie jest to coś niezwykłego chociaż dodanie ścieżki dźwiękowej na fizycznym nośniku zawsze jest na plus. No i cena też nie jest wysoka bo Ultimate Edition można kupić już za 216 zł.

Dodaj komentarz