Cena Xbox All Access w Polsce. Czy się opłaca?

Aktualizacja 25.04.2022

Jeszcze więcej o Xbox All Access można przeczytać na portalu XGP.pl

Aktualizacja 10.10.2020

Ceny podane oryginalnie uległy zmianie, na niższe!. Koszt abonamentu Xbox Series S to 109 zł a Xbox Series X to 145 zł.

Właśnie Xbox Polska opublikował cenę abonamentu Xbox All Access w Polsce. Usługa Xbox All Access to połączenie rat za konsole Xbox wraz z abonamentem Xbox GamePass Ultimate w jednej opłacie miesięcznej. W Polsce będzie ona oferowane przez sklep MediaExpert.

Program Xbox All Access działa już jakiś czas w USA. Tam wyglądało to tak, że płaci się stały abonament i otrzymywało się Xbox One X wraz z GamePass. Wraz z premierą Xbox Series X subskrybenci dostaną update do nowej konsoli. We wrześniu tego roku Microsoft ogłosił, że usługa wkracza na 12 nowych rynków w tym Polskę. Ujawnione polską cenę abonamentu wraz z obecnym już w sprzedaży Xbox One S. Wynosi ona 99 zł miesięcznie (przez 24 miesiące).

Dziś dowiedzieliśmy się, ile wynosi cena najnowszych konsol Microsoftu, które trafią do nas w listopadzie. Kształtują się one następująco:

  • Xbox Series S – 111 zł 109 zł miesięcznie przez 24 miesiące
  • Xbox Series X – 148 zł 145 zł miesięcznie przez 24 miesiące

Czy to się opłaca? Moim zdaniem nie. Ceny samych konsol, jeśli chcemy kupić je za gotówkę wyglądają tak:

  • Xbox Series S – 1349 zł
  • Xbox Series X – 2249 zł

I teraz zróbmy prostą kalkulację:

  • Xbox Series S – 1349 zł / 24 miesiące + 55 zł (Xbox Game Pass Ultimate za miesiąc) = 111,20 zł
  • Xbox Series X – 2249 zł / 24 miesiące + 55 zł (Xbox Game Pass Ultimate za miesiąc) = 148,70 zł

Jak widać koszt miesięczny jest praktycznie identyczny (miesięcznie wychodzi 2 zł taniej z Seres S i Series X o 4zł taniej w Xbox All Access) jakbyśmy wzięli konsole na „zwykłe” raty zero procent, co jest bardzo popularne we wszystkich elektro marketach czy nawet na Allegro i kupowali co miesiąc abonament. Przy tym nie musimy się deklarować do kupowania GamePass co miesiąc, kupujemy wtedy, gdy chcemy grać, jak mamy jakiś miesiące, gdzie wiemy, że dopuszczamy to po prostu anulujemy subskrypcje. Wchodząc w Xbox All Access musimy się deklarować na 24 miesiące wykupu GamePass z góry. Oferta All Access byłaby sensowna jakby dawało nam to jakikolwiek upust za podpisanie tak długiej „lojalki”. Choćby to było 10 zł miesięcznie. W tej chwili jest to 2 zł – 4 zł taniej. Sami ocenicie czy warto.

Dla usprawiedliwienia dodam, że ceny minimalnie niższe niż w USA. W Stanach abonament wynosi 25$ i 35$. Stosując przelicznik jaki został użyty do przeliczenie ceny konsol z USD do PLN, czyli 4,5 daje nam to 112,5 zł oraz 157,50 zł.

Osobiście jak bym miał kupować nowego Xboxa (a jak wicie jestem zadowolonym użytkownikiem One S All-Digital) to bym raczej kupił go w „zwykłych” ratach plus GamePass (świetna sprawa!) jak mam czas grać.

Dodaj komentarz