Bottle Grotto – solucja Zelda: Link’s Awakening

Gdzie jest BowWow?

Po wyjściu z Tail Cave wróć do wioski, w której zaczynałeś. Po drodze dowiesz się, że BowWow został porwany. Idź do pierwszego domu w wiosce porozmawiać z właścicielką BowWow – Madam MeowMeow. Dowiesz się od niej, że został on porwane przez Mobilny. 

Link's Awakening BowWow

Poszukiwanie BowWow.

No to czas odszukać BowWow! Musisz przejść przez Mysterious Forest dokładnie tą samą trasą jak podczas poszukiwania Magic Powder, jednak po wyjściu z lasu musisz iść do góry. Teraz już możesz przeskoczyć przez przepaści a przy okazji zgarniając Heart Container.

Link's Awakening Solucja

Po przeskoczeniu przez przepaście idź w prawo. Obok statuy sowy znajduje się wejście do jaskini, nad którą jest czaszka Mobilna. Wejdź do niej.

Link's Awakening Solucja - jaskinia moblinów

Jaskinia Mobilinów.

Po wejściu do jaskini Mobilinów w pierwszym pomieszczeniu musisz pokonać mobilna, aby otworzyły się następne drzwi. W kolejnym pomieszczeniu spotkasz cztery kolejne mobilny. W następnej znajduje się mini-boss, przywódca Moblinów. Aby go pokonać wystarczy unikać jego ataków i trzymać go na dystans. Zacznie on wtedy swoje ataki “z byka”. Oczywiście unika ich, wówczas trafi on w ścianę i zostanie na chwilę oszołomiony, wówczas możesz go atakować mieczem. Po pokonaniu przywódcy otworzą się ostatnie drzwi, za którymi znajduje się BowWow. Po uwolnieniu go odprowadź go do Madam MeowMeow. 

Link's Awakening Poradnik Moblin

Droga do Bottle Grotto.

Po odprowadzeniu BowWow do jej właścicieli zaproponuje byś wziął go na spacer. Dzięki pomocy BowWow będziesz mógł wejść do drugiego lochu. Wejście do niego znajduje się na Goponga Swamp, aby do nich się dostać ponownie musisz przejść przez Mysterious Forest. Tym razem idź w miejsce, gdzie jest skrzynia, w której znalazłeś klucz do pierwszego lochu, tylko teraz idź dalej w lewo. Pokonaj jednego mobilna i pójdź w górę i od razu cały czas w prawo. Wejdziesz na Goponga Swamp. BowWow nie jest tylko pomocnikiem w walce z mobilnami, ale również zjada kwiaty, które rosną na tych bagnach a Link nie może ściąć mieczem. Wejście do Bottle Grotto znajduje się w prawym górnym rogu bagien, otoczone są przez owe kwiaty. Nasz milusiński bez problemu sobie z nimi poradzi. 

Wejście do Bottle Grotto

Bottle Grotto – Drugi loch.

Po wejściu do drugiego lochu – Bottle Grotto, idź przed siebie (na razie nie dostaniesz się do skrzyni zaraz przy wejściu, potrzebujesz bransoletek, które zdobędziesz za chwile). W drugim pomieszczeniu jest ciemno, wejdź na podest na środku i użyj Magic Powder – zapalą się pochodnie i otworzą drzwi po prawej. Przejdź przez nie.

Solucja Link's Awakening Bottle Grotto

Tutaj musisz pokonać dwa kościotrupy. Gdy to wykonasz w pomieszczeniu pojawi się small key. 

Ta część jest opcjonalna.

Wróć się teraz do poprzedniego pomieszczenia (tam, gdzie było ciemno) i otwórz drzwi po lewo. Oczywiście musisz przez nie przejść.

W kolejnym pomieszczeniu musisz również zapalić dwie pochodnie i zabić dwa nietoperze, aby drzwi na górze się otworzyły. Tam znajdziesz skrzynie z częścią statuy sowy i będziesz mógł uzyskać odpowiedzi do zagadek. Wróć do miejsca, gdzie pokonała dwa kościotrupy.

Koniec opcjonalnej części.

Idź w prawo, znajdziesz tam pomieszczenie z niebieskim kryształem na środku, jest to swego rodzaju przełącznik. Uderz w niego to zmieni się jego kolor na pomarańczowy a niebieskie bloki u dołu ekranu schowają się, jednak spowoduje to podniesienie pomarańczowych bloków w innych miejscach. Generalnie te przełączniku mają globalny charakter, w sensie każdy przełącznik oddziałuje na wszystkie bloki w tym lochu. Mechanika będzie jeszcze często wykorzystywana w grze, więc zdążysz ją dobrze opanować. Idź w dół.

Solucja Link's Awakening Bottle Grotto

Tutaj znajdziesz owe pomarańczowe bloki a w środku nich kolejny kryształowy przełącznik i skrzynie. Stań pomiędzy blokami z prawej strony i uderz przełącznik mieczem. Bloki się opuszczą. Ze skrzyni wyjmij small key. Podążaj w prawo.

W kolejnym pomieszczeniu musisz pokonać kilka przepaści, aby dojść do przycisku umieszczonego w ziemi w prawym dolnym rogu, obok przełącznika. Po jego naciśnięciu pojawi się skrzynie z kolejnym small key. Zostaw ten przełącznik koniecznie tak aby był niebieski. Idź w górę. A w następnym pomieszczeniu idź w prawo, w kolejnym użyj small key, aby otworzyć drzwi.

Solucja Link's Awakening Bottle Grotto

W tej komnacie musisz zsunąć do siebie dwa bloczki które znajdują się na środku. Jak to zrobisz ujawnia się schody, zejdź po nich.

Poradnik Link's Awakening Bottle Grotto - schody

Teraz mamy kolejny poziom 2D, wystarczy przez niego przejść i wyjść z drugiej stron. Następnie też w zasadzie nie musimy nic robić tylko przejść przez komnatę. Na środku masz serduszka, warto uzupełnić zdrowie, bo zaraz czeka cię walka z mini bossem. U góry masz obrotowe drzwi, przez które należy przejść.

Mini-boss Hinox

Boss podobny do przywódcy Moblinów. Wystarczy go trzymać na dystans i unikać schwytania. Uderzaj w niego w momencie, gdy próbuje ciebie schwytać. Po jego pokonaniu otworzą się drzwi po prawej i teleport. Przejdź przez drzwi.

Hinox - poradnik Link's Awakening Bottle Grotto

W następnym pomieszczeniu musisz udać się prosto do kolejnych drzwi na górze po prawej. W tej chwili nie możesz wejść po schodach na środku pomieszczenia.

Następna komnata to też w zasadzie tylko tranzyt. Znajduje się w niej również skrzynia z mapą. Uważaj na coś w rodzaju mini czarnej dziury, która próbuje ciebie zassać.

Gdzie znaleźć Power Bracelet?

Po przejściu drzwi na górze znajdziesz się w pomieszczeniu z dużą ilością glinianych dzbanów i skrzynią. W skrzyni znajdziesz 20 rupees. Po lewej znajdują się drzwi, które otworzysz dzięki small key. Tutaj znowu musisz zapalić pochodnie. Gdy to zrobisz przegonisz tam znajdujące się duchy. Kiedy duchy sobie odlecą, pojawi się skrzynia z Power Bracelet – bransoletka mocy. Sprawia ona, że możesz podnosić cięższe rzeczy takie jak gliniane dzbanki czy skały. Wróć do poprzedniego pomieszczenia.

Power Bracelet Link's Awakening Bottle Grotto

Teraz możesz już utorować obie drogą rozwalając kilka dzbanów na górze za skrzynią i idź dalej w prawo. Dojdziesz do kolejnego przełącznika i mnóstwa ukrytych w ziemi pomarańczowych bloków.

Solucja Link's Awakening Bottle Grotto

Uderz w przełącznik, stań na niebieskim bloczku, uderz ponownie w przełącznik, przejdź w prawo na pomarańczowe bloczki i otwórz skrzynię – w niej znajdzie się small key. Wróć do przełącznika i uderz w niego jeszcze raz – powinien zostać pomarańczowy. Idź w prawo aż dojdziesz do drzwi otwieranych kluczem i przejścia na dole. Po drodze pokonać kilku przeciwników. Nie przechodź jeszcze przez zamknięte drzwi, za to pójdź w dół. 

Solucja Link's Awakening Bottle Grotto

Nightmare Key.

Po wejściu do tego pomieszczenia zauważysz 3 różnych przeciwników: Keese (nietoperz), Stalfos (kościotrup wyglądający jak śmierć), Pols Voice (królik). Musisz ich zabić w określonej kolejności. 

Najpierw Pols Voice – rzuć w niego dzbanem.

Pols Voice

Później Keese

Keese

A na końcu Stalfos’a

Stalfos

Jeśli zrobisz to dokładnie w tej kolejności, w komnacie pojawi się skrzynia z Nightmare Key.

Nightmere key - Bottle Grotto

Wróć do pomieszczenia wcześniej. Teraz możesz otworzyć drzwi po prawej, tam musisz pokonać wszystkich przeciwników, aby pojawiły się schody w dół. Tutaj mamy kolejne przejście 2D, przejdź przez nie. Aby sprawić, żeby druga “winda” zjechała w dół trzeba wejść na nią z dzbanem. 

Dzban pomoc

W wyjściu z niego trafimy już do pomieszczenia, w którym znajdują się drzwi do głównego bossa tego lochu. Przejdź przez nie.

Ginie – główny boss w Bottle Grotto

Walka z Ginie składa się z kilku faz. W pierwszej musisz uciekać najpierw przez kulami ognia, którymi miota Ginie. Gdy skończy schowa się do swojej butelki – uderz w nią mieczem, co prawda nic to mu nie zrobi, ale wtedy będziesz mógł ją podnieść i rzucić nią o ścianę. Schemat ten powtarza się trzy razy.

Ginie - Bottle Grotto - poradnik

Po trzecim rzucie w ścianę butelka się rozpadnie. Wówczas Ginie rozdwoi się i zacznie wirować wokół komnaty, ty wystarczy, że poczekasz to po środku. Po chwili znowu się zmaterializują w swoją pierwotną postać i będzie próbował rzucić w ciebie kulą ognia, jest to moment, w którym powinieneś atakować. Ten schemat również powtórzy się trzy razy. Po jego pokonaniu dostaniesz oczywiście dodatkowe serduszko i drugi instrument – Conch Horn.

Conch Horn

Wideo solucja.

1 komentarz do “Bottle Grotto – solucja Zelda: Link’s Awakening”

Dodaj komentarz