Bayonetta 1 w pudełku na Nintendo Switch, także w Polsce

Bayonetta 1 ma już swoje lata. Gra premierę miała w 2009 roku na konsolach 7 generacji ale w międzyczasie pojawiła się również na nowszych konsolach oraz PC z Windows. Od lutego 2018 roku dostępny jest również port na Nintendo Switch. Była ona również sprzedawana w zestawie kolekcjonerskim wraz z Bayonetta 2. Z tym, że tylko Bayonetta 2 była na fizycznym nośniku. “Jedynka” była dołączona w formie kodu dzięki któremu można było ją pobrać w wersji cyfrowej z Nintendo eShop. Nie można było jej kupić osobno na fizycznym nośniku. Do teraz.

W tym roku Nintendo, przy okazji premiery Bayonetta 3, zamierza wydać Bayonetta 1 w pudełku! Jest to nie lada gratka dla kolekcjonerów zbierających fizyczne wydania gier. Nakład ma być niezwykle ograniczony. Będzie to standardowe wydanie zawierające samą grę na nośniku. Nie będzie żadnej edycji kolekcjonerskiej. 

Cena jest dość atrakcyjna (jak na 13 letnią grę) bo w USA wyceniono ją na niecałe 30 USD a w UK na 25 GBP czyli dwa razy mniej niż cena produkcji AAA na premierę.

Bayonetta 1 pudełko
Bayonetta 1 w pudełkowym wydaniu

Pudełka z Bayonetta 1 miały trafić do sklepów pod koniec września jednak w europie mamy małą obsuwę. Nowy termin premiery pudełkowego wydania Bayonetty przesunięto na początek października.

Obecnie Bayonetta 1 nie jest możliwa do zamówienia w żadnym z oficjalnych europejskich (UE) sklepów Nintendo, nie widzę jej też w polskich sklepach. Dlatego wczoraj wysłałem zapytanie do oficjalnego dystrybutora Nintendo w Polsce czyli firmy ConQuest z zapytaniem czy możemy spodziewać się jej w naszych sklepach. Już dziś (w niedzielę!!) dostałem potwierdzenie, że Bayonetta 1 będzie dostępna w Polsce w oficjalnej dystrybucji. Brakuje jednak dokładniej daty i ceny. Jak tylko pojawią się oferty w sklepach zaktualizuję ten wpis.

Dodaj komentarz