Cena Abonament Nintendo Online. Czy warto?

Nintendo Online to abonament potrzebny, aby grać w gry online na Nintendo Switch, ale nie tylko.

Przez ponad rok od premiery konsoli na Nintendo Switch można było grać online bez dodatkowych opłat. Od początku było wiadome, że nie będzie to trwało wiecznie. Pod koniec ubiegłego roku wprowadzono opłaty. Na szczęście nie są one wysokie, a do tego dostajemy kilka bonusów. Nie są to co prawda takie bonusy jak u Sony i Microsoftu, gdzie też musimy płacić za grę online, ale usługa u Nintendo jest tańsza (u konkurencji odpowiednio 33 zł i 29 zł za miesiąc).

Cena Nintendo Online w Polsce

Tak jak pisałem wcześniej, abonament za Nintendo Online nie jest wysoki bo to koszt 16 zł, 32 zł lub 80 zł, w zależności czy chcemy wykupić go na 1 miesiąc, 3 lub od razu na cały rok. Można również wykupić roczny abonament dla “rodziny”, do której można podpiąć łącznie 8 kont. Cena to 140 zł.

Ceny abonamentu Nintendo Online w Polsce.

Abonament Nintendo Online, czy warto?

Pytanie dość retoryczne, jeśli chcesz grać w gry wieloosobowe takie jak Fortnite, Splatoon 2 czy Super Smash Bros to musisz wykupić abonament. Może warto go wykupić również, gdy grasz w gry multiplayer rzadko albo wcale? Oczywiście to zależy. 🙂

Wykupując Nintendo Online dostajesz możliwość zapisu save’ów w “chmurze” przez co możesz zbackupować je i przenieść na inną konsole w razie awarii.

Warto kupić Nintendo Online zwłaszcza, gdy jesteś fanem retro konsol bo wówczas dostajesz dostęp do klasycznych gier z Nintendo Entertainment System czyli NES, u nas bardziej znanego jako jego chińska podróbka Pegasus. W tej chwili jest tam kilkadziesiąt tytułów takich jak: Mario Bros, The Legend of Zelda, Donkey Kong, Super Mario Bros (1, 2, 3), Metroid czy Ninja Gaiden. Co miesiąc dodawane są dwie kolejne gry.

Gry z NES w Nintendo Online

80 zł rocznie to niewiele dla retro maniaka, zwłaszcza jak porównasz to do ceny wydanego jakieś 2 lata temu Nintendo Classic Mini Nintendo Entertainment System, który kosztuje około 300zł a zainstalowane w nim jest jedynie 30 gier. Naturalnie zestaw gier jest odrobinę inny.

Kolejnym wątpliwym benefitem są “specjalne oferty”. W tej chwili w zasadzie są dwie takie oferty. Pierwsza to możliwość kupienia dedykowanych bezprzewodowych padów od NES za 60 euro. Dostępne są one w sklepie internetowy Nintendo tylko dla osób wykupujących abonament Nintendo Online. Zamówienie musisz złożyć w sklepie gdzieś w europie np. w UK albo Niemczech. Cena przesyłki to dodatkowe prawie 20 euro. Drugą “ofertą” to jest dostęp do gry Tetris 99, jest ona przeznaczona tylko do gry wieloosobowej, więc i tak byś nie zagrał w nią bez dostępu do Nintendo Online.

NES Controllers Nintendo Online

Mam nadzieje, że pomogłem wyjaśnić co nieco o usłudze Nintendo Online. Decyzja o zakupie należy już do Ciebie. Zawsze możesz ją przetestować. Pierwsze 7 dni jest za darmo. Pamiętaj, że przy zakupie musisz podpiąć swoją kartę kredytową/płatniczą, a abonament sam się odnawia jeśli ręcznie go nie wyłączysz.